14 lietas, kuras ikvienam vidusskolas skolēnam vajadzētu zināt par naudu

Satura rādītājs:

14 lietas, kuras ikvienam vidusskolas skolēnam vajadzētu zināt par naudu
14 lietas, kuras ikvienam vidusskolas skolēnam vajadzētu zināt par naudu

Video: 14 lietas, kuras ikvienam vidusskolas skolēnam vajadzētu zināt par naudu

Video: 14 lietas, kuras ikvienam vidusskolas skolēnam vajadzētu zināt par naudu
Video: How Many Credit Cards Should I Have? (Explained) 2023, Decembris
Anonim

Kādas finanšu stundas jūs mācījāties kā pieaugušo, kuru jūs vēlaties, lai jūs zinātu kā bērns? Jūs, iespējams, atradīsiet vienu no mūsu četrpadsmit lietām, par ko katrs vidusskolas students būtu jāzina par naudu.

Vai esat pamanījuši, ka lielākā daļa personīgo finanšu konsultācijas ir rakstītas cilvēkiem, kas jau ir finansiāli satricinājuši? Veikt, piemēram, vienu no populārākajām personīgo finanšu grāmatām visu laiku ir Dave Ramsey's Total Money Makeover. Šī grāmata ir palīdzējusi miljoniem. Bet tas ir rakstīts tiem, kas ir pieļāvuši sliktus finanšu lēmumus.
Vai esat pamanījuši, ka lielākā daļa personīgo finanšu konsultācijas ir rakstītas cilvēkiem, kas jau ir finansiāli satricinājuši? Veikt, piemēram, vienu no populārākajām personīgo finanšu grāmatām visu laiku ir Dave Ramsey's Total Money Makeover. Šī grāmata ir palīdzējusi miljoniem. Bet tas ir rakstīts tiem, kas ir pieļāvuši sliktus finanšu lēmumus.

Bet kā palīdzēt cilvēkiem vispirms izvairīties no finanšu krīzes?

Vislabākais laiks, lai liktu indivīdiem ceļā uz veiksmīgu finanšu vadību, ir mazi bērni. Pat bērni var apgūt tādus pamatjēdzienus, kā ietaupīt, ko viņi vēlas, un strādāt, lai nopelnītu naudu. Bet augstskolā un agrīnajiem pieaugušajiem gadiem ir tas, kad daudzi cilvēki apgūst labas finanšu vadības specifiku. Šo dažu gadu laikā lielākā daļa skolēnu strādā nedaudz naudas, vai nu pabalstu, vai ienākumus no nepilna laika darba. Viņi arī ir vērsti uz to, lai padarītu kādu no lielākajām viņu dzīves finansiālajām izvēlēm: kur doties uz skolu, kā maksāt par skolu, kādu karjeru izvēlēties.

Par laimi, daudzām lietām, ko vidusskolu skolēniem būtu jāzina līdz beidzējam, ir ļoti vienkāršas. Šeit ir 14 stundas, kuras mēs iesakām pasniegt jūsu vidusskolas skolēnam pirms viņa vai viņas atstāj ligzdu.

1. Jūs nekad neesat pārāk jauns, lai saglabātu

Bērni var un vajag ietaupīt mērķus un pat pensiju kontus. Viena lieliska personīgā finanšu grāmata bērniem māca, ka jauniešiem, kam ir tikai 5 vai 6 gadi, vajadzētu noteikt ietaupījumu mērķus. Tad dod viņiem nelielu pabalstu, un skatīties, kā viņi iemācās izdarīt grūts izvēli. Vai man vajadzētu nopirkt 1 gumijas iepakojumu vai ietaupīt šo naudu manam ilgtermiņa mērķim?

Vidusskolā tas var nozīmēt, ka jūsu pusaudži var palīdzēt sasniegt vidēja termiņa mērķus. Viņi var ietaupīt savu prom kleitu, videospēļu sistēmu vai automašīnu.

Bet augstiem skolniekiem vajadzētu arī strādāt ilgtermiņa ietaupījumos. Piemēram, jūs varat izveidot Roth IRA nepilngadīgajam bērnam. Tas ir lielisks veids, kā parādīt viņiem, kā ietaupīt uz ļoti ilgu laiku. Un viņiem nav obligāti jāizmanto šī nauda, lai izietu pensijā. Viņi var arī izvēlēties to izmantot pirmā iemaksa viņu pirmajā mājā.

2. Kombinētā interese ir skaista lieta

Izskaidrojot salikto procentu likmi, var palīdzēt ietaupīt līdzekļiem pakļautajam pusaudzim atrast motivāciju, lai izvairītos no naudas. Šis Investor.gov kalkulators var palīdzēt jums aprēķināt, cik lielu procentu Roth IRA varētu nopelnīt, ja jūsu bērns sāk uzkrāt tūlīt.

Piemēram, sāciet ar $ 1000 un pievienojiet $ 25 mēnesī 40 gadus. Ja investīcijas nopelna 8% un katru gadu tiek pieskaitīts, jūsu augstskolas students varētu ietaupīt gandrīz 100 000 ASV dolāru pirms pensionēšanās vecuma.

Jūs to varat izdarīt arī, piedāvājot mammas un tēva bankai piesaistītus procentus, sākot no agras bērnības. Apsveriet iespēju katru nedēļu piešķirt savam bērnam niķeli par katru ietaupīto dolāru piemaksai. Ātri kļūst skaidrs, cik ātri šī papildu nauda var palielināties - daudz vairāk, nekā tad, ja tās ievieto bankas kontā, nopelnot 0,01%.

3. Kombinētie procenti var jums apglabāt

Pārliecinieties, ka runā par to, kā saliktie procenti varētu aplaupīt jaunu parādnieku parādos. Šis Federālo rezervju kalkulators ir noderīgs, lai ilustrētu, kā neliels kredītkaršu parāds var ātri sniega bumba no kontroles.

Kalkulators rāda, ka 1000 ASV dolāru kredītkartes maksa ar 19% GPL var aizņemt astoņus gadus, lai atmaksātu procentus. Tikai šo skaitļu parādīšana uz papīra var palīdzēt skolēnam uztvert nekontrolētas parādsaistības.

Arī šo problēmu varat demonstrēt Bankas Moms un Tētis. Ja jūsu pusaudzis vienkārši nevar gaidīt, lai ietaupītu naudu par nākamo karstu lieta, apsveriet iespēju tiem izsniegt skaidru naudu ar strauju procentu likmi. Tas ir drošāks par to, ka viņi saņem oficiālu aizdevumu, bet var arī iemācīt, cik ātri ar tiem var strādāt saliktie procenti.

4. Jums nav jādodas uz parādu, lai samaksātu par koledžu

Pretēji izplatītajai pārliecībai, studentu aizdevumi nav nepieciešami koledžas grādam. Dažas koledžas, piemēram, Davidsona koledža Šarlotē, N.C., strādā ar studentiem, lai nodrošinātu, ka skolas nenodarbojas ar parādiem. Citi vienkārši piedāvā lielisku izglītību daļēji no privātās izglītības cenas.

Studentiem ir daudz iespēju doties uz koledžu bez parādiem: apmeklēt nepilnu darba laiku, strādāt skolā, izvēlēties lētāku skolu, beidzot agri, sākt kopienas koledžā.

Tas nenozīmē, ka skolā bez skolām vajadzētu būt katra skolēna mērķim. Dažreiz studentu aizdevuma parāds ir tā vērts. Ja jūs plānojat uzsākt augsti apmaksātu lauku četru vai piecu gadu vidusskolas laikā, studentu aizdevuma parāds nav viss slikts. Bet skolēniem nevajadzētu ņemt šo parādu kā eksistences faktu kā koledžas studentam. Un viņiem būtu rūpīgi jādomā par katru dolāru, ko viņi pieraksta, lai atmaksātu.

5. Koledžas grāds nav viss Izveidots vienāds

Svarīga ir pareizās skolas izvēle, taču pareiza grāda izvēle var būt vēl svarīgāka. Protams, vidusskolu skolēniem izvēloties karjeru, jāievēro viņu intereses un talanti. Bet viņiem vajadzētu arī iepazīties ar pašreizējo un iespējamo nākotnes darba tirgu.

Tikai ar koledžas grādu vairs nepietiek, lai garantētu pienācīgu darbu.Tas nozīmē, ka studentiem jādara pēc iespējas vairāk pētījumu, lai nodrošinātu, ka viņu grāds radīs lieliskas darba iespējas.

Viens no veidiem, kā palīdzēt studentiem domāt par to, ir panākt, lai augstskolā viņi stažētos un strādātu. Dažreiz, saskaroties ar nezināmiem laukiem, var rasties jauna aizraušanās, kuru viņi nekad nav zinājuši.

6. Ikvienam nepieciešams ārkārtas fonds

Tiklīdz vidusskolas students izbrauc no mājām, viņam vai viņai ir nepieciešams ārkārtas fonds, vēlams, tas nav saistīts ar kredītlīniju. Kredīta līnija var dot pienācīgu ārkārtas fondu tiem, kam ir vairāk brieduma un naudas pārvaldības pieredzes. Bet pusaudžiem un divdesmitiem, kas tikai sāk pārvaldīt savu naudu, ir svarīgi, lai nauda atgrieztos atpakaļ.

Faktiski, tā ir laba ideja, lai palīdzētu jūsu vidusskolas skolēnam ietaupīt nelielu ārkārtas fondu jau pirms vidusskolas beigšanas. Šo naudu var izmantot avārijas automašīnu remontam un citiem jautājumiem, kas var rasties koledžas laikā.

Ja jūs uztraucas, ka jūsu jaunais koledžas students var iztērēt no šī konta, lai tas nebūtu saistīts ar ārkārtas situācijām, apsveriet kopīgi parakstītu kontu, kurā ir nepieciešami jūsu ieguldījumi izdevumu veikšanai. Vai vismaz izveidojiet kopīgu kontu, kuru varat pārraudzīt. Tikai to, ka kāda cita persona ir atbildīga par to, ko jūs izmantojat, jūs varat padomāt divreiz, pirms velkot šo debetkarti.

7. Automašīna nav labs ieguldījums

Iespējams, ka automašīnas iegāde būs pirmais lielais finansiālais lēmums, ko pieņem augstskolas students. Un lielākā daļa vidusskolu skolēnu drool virs augstas klases SUV vai fancy muskuļu automašīnām.

Bet automobiļi (ātri) nolieto aktīvus. Automašīnas nav labs ieguldījums. Vidusskolu audzēkņiem jācenšas maksāt automašīnām naudu, pat ja tas nozīmē braukt pa stīpām.

Ja jums vēl nav bijusi saruna par problēmu, maksājot procentus, ir laiks, kad to izdarīs automašīnas pirkšanas laiks. Dažiem skolēniem patiešām ir vajadzīga automašīna, lai viņi varētu saglabāt darbu vai nokļūt pēc skolas aktivitātēm. Un tas ir labi. Bet izņemot procentus pelnošu aizdevumu automašīnai, vajadzētu būt galējam risinājumam.

8. Turpinot Joneses varēja sagraut savu dzīvi

Tā ir cilvēka daba, kas vēlas, lai jūsu kaimiņiem būtu un vēlas būt līdzīgi citiem. Un vēlas, lai būtu jauki, tas viss nav slikti. Tomēr, ļaujot citiem nodrošināt finanšu izvēli, jo īpaši, ja šī izvēle nozīmē izdevumu pārsniegšanu, ir slidena slīpne.

Pusaudži ir izstrādāti, lai pielāgotos vienaudžiem. (Tādēļ viņi daudz uztraucas par to, ko citi domā.) Tāpēc šī mācība var būt grūti mācīt. Bet, ja pusaudzis var atkāpties no diska, lai turpinātu darboties ar Joneses, viņš vai viņa nākotnē veiks daudz labākas finansiālās izvēles.

Arī jūs varat padarīt šo priekšmetu stundu, ļaujot savam augstajam skolniekam mēģināt iekļauties. Piemēram, ja jūs parasti iztērējat 250 USD par skolas drēbēm, nodod to pusaudzim. Vienkārši pārliecinieties, ka viņi saprot, ka jums nebūs tur, lai tos glābtu. Ja viņi tērē $ 250 no šī 250 $ par pāris dārgiem dizaineru džinsiem, kas izskatās atdzist, viņiem ir jāpalielina atlikušās naudas apjoms, lai tie atbilstu visām viņu vajadzībām, kas nepieciešamas skolai uz gadu. Un, ja viņi galu galā iegremdējas savā naudā vai iegādājies nemateriālo vērtību, lai "sekotu līdzi Jonesesam", tas tā būtu.

9. Finanšu iestādes tur pārdot jums lietas

Skolēniem un pārējiem mums ir viegli domāt, ka bankas un aizdevēji ir mūsu draugi, it īpaši, ja studenti cenšas finansēt koledžas izglītību.

Bet fakts ir tāds, ka finanšu iestādēm ir iespēja nopelnīt naudu. Un viņi pelna naudu, pārdodot finanšu produktus. Tas nenozīmē, ka skolēniem vajadzētu izvairīties no darījumiem ar finanšu iestādēm, tas vienkārši nozīmē, ka to darot ir jābūt viltīgiem.

Šī ir īpaši svarīga saruna, lai jūsu skolēnu soļi kājās uz koledžas universitātes pilsētiņu. Kolēģijas ievirzes ir plašas ar kabīnēm no dažādām vietējām bankām un lielām kredītkaršu kompānijām, kas tirgo savus izstrādājumus. Atkal šie izstrādājumi ne vienmēr ir slikti. Bet studenti var viegli pierakstīties, lai saņemtu vairāk kredītkartes, nekā viņiem ir kāda biznesa apstrāde pirms koledžas pat sākas.

10. Budžetam nav jāvelk

Lielākā daļa pieaugušo ienīst vārdu budžetu, un daudzi pusaudži nekad nav pat domājuši par budžeta iztiku. Ja viņi domā par to, viņi droši vien pieņem, ka dzīvošana no budžeta nozīmē, ka nekad neiegādājas džinsu pāri, dodas uz filmu vai vispār iztērē naudu.

Taču dzīvošana budžetā nav saistīta ar nekad tērēt naudu. Tas ir par jūsu naudas kontroli, lai jūs varētu sasniegt finanšu mērķus. Studenti, kas to saprot un kuri sāk maksāt budžetu, kamēr viņi ir vidusskolā, tiks izveidoti finansiālās laimes un veiksmes dzīvē.

Vidusskola patiešām ir ideāls laiks pusaudžiem mācīties budžetā. Jūs varat dot viņiem šo spēku, nododot lielu naudu, kādu jūs tos iztērējāt. Piemēram, dod viņiem pilnīgu kontroli pār viņu pusdienu naudu. Ja viņi pēc dažām nedēļām pēc kārtas beigsies naudu, viņi ātri iemācīsies iztērēt savus izdevumus nedēļas laikā, lai viņiem nevajadzētu izbadējušies vai lai viņu mājās atrastu PB & J.

11. Ne visi parāds ir slikta parāds

Pirms divām vai trim paaudzēm cilvēki neiedziļojās. Daudzi mūsu vecvecāki, iespējams, samaksāja naudu par savām mājām. Šajās dienās dzīvošana pilnīgi bez parādiem ne vienmēr ir iespējama vai pat gudra.

Vidusskolu skolēniem ir jāsaprot, kā izvairīties no visdārgākajām parādsaistību formām: ilgtermiņa studējošo kredītiem, aizdevumiem ar auto nomaksu, kredītkaršu ar augstu procentu likmi utt. Tomēr viņiem arī jāsaprot, kad izmantot parādu un kā to pārvaldīt gudri.

Viens no veidiem, kā palīdzēt viņiem saprast šo vienādojumu, ir veikt pētījumu par to, kur viņi kādu laiku vēlas dzīvot. Viņi var aplūkot pašreizējās mājas vērtības un hipotēku likmes, kā arī noskaidrot, kas viņiem būtu izdevīgi nopirkt māju atbildīgi. Tad runājiet par to, kāpēc hipotekāro parādu ne vienmēr ir slikta lieta, un pat to, kā viņi galu galā var izmantot kredītkartes, lai nopelnītu dažas lielas finansiālas priekšrocības.

12. Kredīta rādītāji ir svarīgi

Kā es teicu iepriekš, šodien, dzīvojot pilnīgi bez parādiem, ir grūts, ja ne neiespējams. Cilvēki reti spēj segt mājas izmaksas ar absolūti nekādu parādu. Tātad studentiem vajadzētu agri uzzināt par viņu kredītreitingu, ieskaitot to, kā to saglabāt.

Atkal, jūs varat palīdzēt ar to, dodot viņiem zināmu iedarbību agri. Tiklīdz jūsu bērns iziet pirmo vai pēdējo studējošo kredītu, viņiem būs kredītvēstures un nākamais rezultāts. Runājiet par to, kas ir labs rādītājs, un kā saglabāt teicamu kredītu.

Jūs varat pagarināt stundu tālāk, dodot bērnam piekļuvi nodrošinātai kredītkartei. Tie prasa iemaksu, tāpēc maksājuma trūkums nerada nopietnas un tūlītējas sekas. Bet tas var palīdzēt viņiem laika gaitā veidot kredītus. Un saglabājot tabulas par viņu rezultātu, kamēr viņi to dara, tas ir lielisks veids, kā motivēt viņus turpināt veidot kredītu nākotnei.

13. Living Takes Money - daudz no tā

Lielākajai daļai pusaudžu nav jēdzienu par to, cik daudz tas nepieciešams, lai segtu dzīves dārdzības pamatcenas. Kāpēc viņiem vajadzētu? Tas nav tā, ka viņi pērk visas jūsu pārtikas preces, maksā savu hipotēku vai apdrošina apdrošināšanas prēmijas.

Problēma ir tā, ka šis izpratnes trūkums var atstāt jaunus pieaugušos ar uzlīmju šoka, kad viņi izkļūst paši. Jūs varat palīdzēt sagatavot augstskolas studentu par faktiskajām dzīves izmaksām, dodot viņam iespēju saņemt ģimenes budžetu, iegādājoties pārtikas veikalu vai pieprasot samaksāt par savu automašīnas apdrošināšanu.

Šeit viens labs risinājums ir veikt eksperimentu ar izlikšanos naudā. Runājiet ar savu pusaudzi par to, kādu dzīvi viņi vēlas kādu dienu. Izpētiet savus potenciālos ienākumus un dzīves dārdzību, kur viņi vēlas dzīvot. Tad dod viņiem mēneša algu spēļu naudā. Iet cauri tipiskam budžetam un uzliek tos naudu par tādiem pamatiem kā noma vai hipotēka, pārtikas preces, studentu aizdevumu maksājumi un transportlīdzekļu izdevumi. Kad viņi redz, kas ir palicis, viņi uzzinās, cik daudz ir nepieciešams pieaugušam.

14. Nauda nav viss

Skolēnu vidusskolas ir viegli iemūžināti domāt par milzīgām mājām, luksusa automašīnām un tropiskiem atvaļinājumiem, kad nākotnē viņi saņems augsti apmaksātu darbu. Bet atcerieties mācīt savam skolēnam, ka nauda nav viss.

Tas sāk spēlēt, kad studenti izvēlas koledžas galveno. Jā, vidusskolas skolēniem jāizvēlas liela nozīme, kas viņiem palīdzēs kļūt par nodarbinātām. Bet viņiem nebūtu jāizvēlas jaudīgs, augsti apmaksājošs darbs tikai naudas dēļ. Ir līdzsvars, un tas vislabāk var mācīt, parādot to savā dzīvē.

Atcerieties, ka ir svarīgi noteikt labu piemēru saviem bērniem. Bērnam ir daudz vieglāk pieņemt veselīgus finansiālos ieradumus, kad viņi skatās, kā viņu mentori veiksmīgi ikdienā tos praktizē.

Ieteicams: