35 veidi, kā bibliotēka var ietaupīt naudu

Satura rādītājs:

35 veidi, kā bibliotēka var ietaupīt naudu
35 veidi, kā bibliotēka var ietaupīt naudu

Video: 35 veidi, kā bibliotēka var ietaupīt naudu

Video: 35 veidi, kā bibliotēka var ietaupīt naudu
Video: What is a Good Credit Score? 2023, Decembris
Anonim

Kur jūs varat saņemt tomātu sēklas, darbarīkus, darba meklējumus, grāmatas un mūziku - viss par brīvu? Tava vietējā bibliotēka! Šeit ir 35 veidi, kā bibliotēka var ietaupīt naudu.

Lai gan bibliotēkas sākās kā vieta, kur aizņemties grāmatas, tās ir kļuvušas daudz vairāk. Un visi vietējās bibliotēkas piedāvātie piedāvājumi, kas tiek izmantoti pareizi, var radīt nopietnu ietaupījumu jūsu kabatā.
Lai gan bibliotēkas sākās kā vieta, kur aizņemties grāmatas, tās ir kļuvušas daudz vairāk. Un visi vietējās bibliotēkas piedāvātie piedāvājumi, kas tiek izmantoti pareizi, var radīt nopietnu ietaupījumu jūsu kabatā.

Interesē? Skatiet, vai jūsu vietējā bibliotēkā ir daži no šiem divdesmit astoņiem posteņiem:

1. Grāmatas

Acīmredzot varat iegādāties grāmatas vietējā bibliotēkā, kas nozīmē, ka jums nekad nav jātērē nauda par grāmatām. Bet ne tikai domājiet par bibliotēku kā vietu, kur izlasīt nodaļas grāmatas bērniem un romantikas romānus, lai jūs varētu lasīt prieku. Bibliotēkā jūs atradīsiet arī grāmatas par visu, sākot no vēstures līdz mājas remontam, sākot no audzināšanas līdz augu izcelsmes diētai.

Bibliotēka ir arī pasakains vieta, lai ietaupītu naudu grāmatās skolai. Līdzīgi kā vidusskolas un koledžas studenti var bez maksas atrast daudzas nepieciešamās grāmatas vietējā bibliotēkā, jo īpaši grāmatas par literatūras nodarbībām. (Tikai rezervējiet savu grāmatu pirms laika, lai pārliecinātos, ka to saņemat, kad tas ir vajadzīgs!)

2. Audio grāmatas

Kāds ir labāks veids, kā atgūt kādu citādi izšķērdētu laiku nekā "lasīt" grāmatu par savu komfortu vai strādājot? Lielākajai daļai publisko bibliotēku tagad ir CD audio grāmatu kolekcija. Un daudzās valsts bibliotēkās tagad tiek izmantoti pakalpojumi, piemēram, Overdrive, kas ļauj jums pārbaudīt audio grāmatas savā tālrunī vai citā ierīcē.

3. eBooks

Pirms jūs iztērējat naudu jaunai grāmatai jūsu iekurt, uzziniet, vai jūsu vietējā bibliotēkā ir kopija. Daudzām bibliotēkām ir pieejama liela kopīgota audio grāmatu un e-grāmatu kolekcija, kas var darboties dažādās lasīšanas ierīcēs. Atkal daudzas bibliotēkas tagad izmanto Overdrive lietojumprogrammu, kas ļauj piekļūt arī daudzām e-grāmatām. Jūs varat tos lasīt savā tālrunī vai pat pārsūtīt uz savu iekurt ierīci.

4. Filmas

Nesen Redbox ir gandrīz dubultojis cenas, un Netflix arī kļūst arvien dārgāks. Ietaupiet savu 2,50 ASV dolāru piektdienas vakarā, iznomājot filmu no vietējās bibliotēkas. Lielākā daļa bibliotēku ir ideāli piemērotas Jackbusters krājumiem un jaunām izlaidumiem, tāpēc jums nav jāgaida ilgi, lai redzētu, ka jūs esat miris, lai pārbaudītu. Atkal, tas vislabāk var palīdzēt, ja rezervēsiet savas filmas uz priekšu. Lielākā daļa bibliotēku to dara vienkāršā veidā, izmantojot tiešsaistes saskarni.

5. Žurnāli

Pirms pārbaudīt savas bibliotēkas arhīvu, nemaksājiet par dārgu žurnāla abonementu. Daudzas publiskās bibliotēkas piedāvā plašu žurnālu klāstu - no populārām glancēm līdz hobijam raksturīgām grāmatām. Dažreiz jūs nevarat ņemt žurnālus mājās. Bet bibliotēkās ir tendence piedāvāt klusas, komfortablas vietas atpūsties un lasīt dažus rakstus.

6. Laikraksti

Atkal lielākā daļa publiskajās bibliotēkās glabā jaunāko vietējo, reģionālo un valsts laikrakstu kolekciju. Lai paliktu pie jaunākajiem stāstiem, vienkārši iepazīstieties ar vietējās bibliotēkas laikrakstiem vienu vai divas reizes nedēļā.

7. Mūzika

Ņemot vērā, ka lejupielādējat jaunu albumu, taču neesat pārliecināts, ka tas jums patiks? Pārbaudiet savu vietējo CD bibliotēku. Lielākā daļa bibliotēku piedāvā lielu visu veidu mūzikas kolekciju, un jūs varat īrēt kompaktdiskus noteiktā laika periodā. Tas ir arī lielisks veids, kā pakļaut sevi jaunām skaņām, nemaksājot lielu cenu.

Dažas bibliotēkas piedāvā arī tādus pakalpojumus kā Freegal Music, kas ļauj lejupielādēt atsevišķu dziesmu skaitu nedēļā - viss ir pieejams bez maksas.

8. Internets

Ja jums ir nepieciešams tikai internets, ņemiet vērā, ka interneta rēķins ir pilnībā izlaists jūsu bibliotēkas labā. Mūsdienu augsto tehnoloģiju bibliotēkas parasti piedāvā Wi-Fi pakalpojumus karšu īpašniekiem. Lai jūs varētu ņemt savu klēpjdatoru, lai piekļūtu tīmeklim vai izmantotu kādu no bibliotēkas datoriem.

9. Datori

Vai jums nav sava datora? Nekādu problēmu! Jūsu bibliotēka ir iekļauta. Tā vietā, lai iegādātos datoru darbam, skolai vai personīgai tīmekļa pārlūkošanai, reģistrējieties datora laikā bibliotēkā. Tas ir bez maksas un viegli, un bibliotēku datoriem ir nepieciešamas visas nepieciešamās pamatprogrammas. Dažās bibliotēkās varat pat izdrukāt dokumentus par nelielu samaksu.

10. Darba medību resursi

Vai meklējat darbu vai jaunu darbu? Publiskās bibliotēkas bieži piedāvā bezmaksas darba meklēšanu un karjeras resursus. Bibliotēkzinātāji var palīdzēt jums palielināt pārdodamās prasmes, ierakstot un aprēķinot kursus vai palīdzot jums izpētīt konkrētas darbavietas un izglītības programmas. Daudzas bibliotēkas piedāvā arī bezmaksas karjeras resursus, tostarp garus lielu darba vietu tīmekļa vietņu sarakstus.

11. Pētniecības palīdzība

Vajadzīga palīdzība vietējo uzņēmumu izpētei, lai pārdotu savus ārštata pakalpojumus? Vai meklējat informāciju par savu ģimenes koku? Vēlaties rakstīt zvaigžņu papīru koledžas kursam? Nepārsniedziet savu vietējo bibliotēku!

Pētījumu bibliotekāri specializējas atrast nepieciešamo informāciju, lai gūtu panākumus. Un lielākajai daļai bibliotēku ir pieejamas arī speciālas datubāzes, kas sniedz informāciju par visu, sākot no vietējiem uzņēmumiem, līdz desmit gadu vecajām ziņām, lai veiktu recenzējamus zinātniskus pētījumus.

12. Īpaši pasākumi

Vietējās bibliotēkas palīdz jums sazināties ar savu kopienu un savu ģimeni ar (parasti bezmaksas!) Īpašiem notikumiem. Daudzās bibliotēkās tiek rīkoti tādi kultūras pasākumi kā Ziemassvētku karodziņu dziesmas, Lieldienu olu medības un Kvanzaas svinības.

Jūsu bibliotēkā var piedāvāt pasākumus, kas orientēti uz bērniem. Šie ir lielisks veids, kā atvaļināt ģimenes brīvdienas nedēļas nogalēs, nesamazinot laimi.Mūsu centra bibliotēkā, kas ir lielākā filiāle Indianapolisā, ir lieliska bērnu rotaļu laukums. Mēs mīlam pavadīt lietainas svētdienas pēcpusdienās tur. (Bonuss: bērni nav mājās, sagraujot māju!)

13. Toddler laiks

It īpaši vietējie vecāki parasti mīl bērnudārzu un pirmsskolas vecuma bērnu stāstu laiku vietējā bibliotēkā. Šie stāstu laiki palīdz bērniem izklaidēties un pierast pie klases līdzīgas lasīšanas aktivitātes lielā grupā. Bet tie bieži vien ietver atskaņošanas laiku, tāpēc vecāki var atpūsties un tērzēt, kamēr bērni kādu laiku pavada mājās.

14. Muzeja uzņemšana

Daudzas bibliotēkas sadarbojas ar citām vietējām atrakcijām - muzejiem, teātriem un tamlīdzīgiem - lai samazinātu uzņemšanas cenas bibliotēkas karšu turētājiem. Jautājiet savai bibliotēkai, ja bibliotēkas karte var samazināt (vai maksāt par brīvu!) Cenu tādām atrakcijām kā šie. Ja tā, tad tas ir lielisks veids, kā ietaupīt naudu ģimenes izklaidei, kuru jūs citādi nevarat atļauties.

15. Izpildu māksla

Daudzās bibliotēkās ir pieejamas bezmaksas vai ļoti pieņemamas izpildītājmākslas programmas bērniem. Šīs programmas ir lielisks veids, kā bērniem izbaudīt skatuves, veidojot pašapziņu.

Citas bibliotēkas piedāvā pieaugušo izpildītājmākslas pasākumus bez maksas. Šie ir fantastisks veids, kā piedzīvot dzīvo teātri bez augstām izmaksām.

16. Personības attīstības semināri

Vai vēlaties izkopt savas Microsoft Excel prasmes, uzlabot publisku runu vai kontrolēt savu veselību? Pārbaudiet savas bibliotēkas darbnīcas piedāvājumus. Šos seminārus bieži veic vietējie eksperti, uzņēmumi un bezpeļņas organizācijas vai paši zinošie bibliotēkām. Mana vietējā bibliotēku sistēma nesen ir uzsākusi jaunu klases kolekciju sēriju. Tas ir fantastisks veids, kā ieviest ļoti pārdodamas prasmes.

17. Izklaides nodarbības

Neapsaucieties tikai uz bibliotēku, lai uzlabotu profesionālās prasmes vai zināšanas par veselību. Pārbaudiet arī savas bibliotēkas piedāvātās izklaides nodarbības. Daudzās bibliotēkās ir ierakstītas rakstnieku ģildes, piedāvāti amatniecības un hobiju nodarbības vai arī tiek piedāvātas mākslas nodarbības gan bērniem, gan pieaugušajiem.

18. Grāmatu diskusiju grupas

Lai iepazītos ar jauniem cilvēkiem un iepazītu dažas interesantas sarunas, apskatiet savas bibliotēkas grāmatu diskusiju grupas. Daudzas bibliotēkas rīko diskusiju reizi mēnesī, jo īpaši koncentrējoties uz vienu vai vairākām grāmatām. Diskusiju grupas ir bezmaksas, jautri veids, kā izkļūt no mājas un izbaudīt sevi.

19. Celebrity notikumi

Vietējās bibliotēkas vienmēr pievērš uzmanību vietējām slavenībām - no publicētiem autoriem un dzejniekiem līdz plaši pazīstamiem runātājiem un izklaidētājiem - lai runātu un rīkotu seminārus. Pārbaudiet savu bibliotēku kalendāru, lai pievienotos šiem interesantajiem notikumiem.

20. Instrumenti

Tā ir taisnība! Dažas bibliotēkas faktiski iznomā rīkus - no pamata atslēgas un āmuriem līdz sarežģītiem elektroinstrumentu darbiem. Pirms jūs dodies uz aparatūras veikalu, lai nomestu pāris simtus dolāru instrumentu komplektā, kuru izmantosiet tikai divas reizes, noskaidrojiet, vai jūsu bibliotēkā ir pieejama bezmaksas rīku noma.

21. Artwork

Bibliotēkas ir lieliskas vietas, kur pakļaut sev (un jūsu bērniem!) Visu veidu mākslu. Daudzi piedāvā rotējošus vietējos mākslinieku un bērnu displejus, kas ir jautri regulāri pārbaudīt. Dažās bibliotēkās pat tiek paturēta lidojamo mākslas darbu kolekcija, kuru varat pārbaudīt pāris mēnešus laikā. Redecorate prom!

22. Instrumenti

Tātad tavs vidusskolas skolotājs ir ieinteresēts spēlēt trompetu, bet nav pārliecināts, ka viņai tā patiks? Jautājiet, vai jūsu bibliotēkā ir instrumentu kreditēšanas pakalpojums. Vairāki bibliotēkas ir tādu pakalpojumu uzsākšana kā šie, kas ļauj jums kādu laiku iepazīt instrumentu, pirms iegādājat naudu, lai iegādātos kādu no savām mūzikas veikaliem vai iznomātu ilgāku laiku.

23. Hobija piederumi

Viens interesanta lieta, ko varat iznomāt no bibliotēkas, ir vēl viens neparedzēts hobijs. Dažas bibliotēkas iznomā zvejas stabi, savukārt citi piedāvā burbuļu zīmogu markas un Cricut kasetnes. Pirms iegādājaties jaunas piegādes jūsu hobijam (vai hobijam, kuru vēlaties izmēģināt pirmo reizi), apmeklējiet vietējo bibliotēku.

24. Ēdiena gatavošanas rīki

Nesen dažas novatoriskas bibliotēkas ir sākušas pārbaudīt īpašas cepšanas pannas un citus gatavošanas krājumus. Tātad, ja vēlaties, lai jūsu bērns Dora Explorer vai Vinnijs Pūks dzimšanas dienas torte tiktu uztverts tikai vienu gadu, noskaidrojiet, vai jūsu bibliotēkā tiek piedāvāti kūkas pankūkas, pirms jūs no Wilton iztērējat 25 dolārus par to, ko jūs izmantosit tieši vienreiz.

25. iPads, Xbox un daudz ko citu

Tā kā bibliotēkas vairāk pievēršas tehnoloģijām, daudzi no tiem piedāvā tādu rīku bezmaksas iznomāšanu kā Xboxes, iPads un pat karaoke mašīnas. Šie ir lieliski piemēroti, lai izmēģinātu sīkrīku, ko esat apsvēris par pirkumu, vai sīkrīka bez maksas iegūšanai, kas jums ir nepieciešama tikai īsu laiku. (Tāpat kā tad, kad nākamajai pusei nepieciešams karoake mašīna!)

26. Rotaļlietas

Jaunas rotaļlietas bērnu rotaļlieta salīdzinoši ātri, tad kāds ir labāks veids, kā aizturēt savus bērnus, nevis iznomājot rotaļlietas no bibliotēkas? Kā prēmiju, daudzas bibliotēkas, kas ļauj patrneriem pārbaudīt rotaļlietas, nodrošina lielu rotaļlietu, kas paredzētas izglītībai, rotaļlietām ar motorizētiem materiāliem, piegāde.

27. Kopienas dārzkopība

Visās vietās tiek parādīti Kopienas dārzi, jo "ēst vietējo" kustību patiešām aizsprosto. Jūs, iespējams, varēsit iekļūt kopienas dārzā, izmantojot savu vietējo bibliotēku! Dažas bibliotēkas ar īpaši lieliem neizmantotas zemes gabaliem piedāvā papildu vietu ģimenēm, kas vēlas baudīt dārzu, bet tām nav pietiekami liela pagalma.

28. Sēklas

Vēl viena neparasta zaļā izvēle no vietējām bibliotēkām: sēklas. Dažas bibliotēkas sāk piedāvāt sēklas "nomas" programmas. Ģimenes pārbauda sēklu iepakojumu un pēc tam apņemas novākt sēklas no augļiem vai dārzeņiem, ko tās audzē, lai atgrieztos bibliotēkā.Tas ir pašpietiekams veids, kā padarīt zaļāku visā mūsu dzīvē.

29. Veselības pārbaudes

Vai vēlaties redzēt, cik veselīgi ir jūsu ieradumi? Skatiet, vai jūsu vietējā bibliotēka iznomā veselīguma meklētājus, piemēram, FitBits vai pat asinsspiediena monitorus. Mūsdienās arvien vairāk bibliotēku palīdz viņu klientiem kļūt veselīgāki ar tādām iekārtām kā šis. Dažreiz jums vienkārši ir jāparaksta vienošanās par datu izpaušanu no monitoriem zinātniskā pētījuma mērķiem.

30. Zinātnes komplekti

Dažām bibliotēkām ir dīvainas zinātniskās kolekcijas, ko varat aizņemties, lai mācītos. Piemēram, jūs varat piekļūt akmeņiem ģeoloģiskiem pētījumiem vai pat dzīvnieku skeletiem. Daži no tiem arī aizdod bērniem zinātnisko aprīkojumu vai zinātnes eksperimentu komplektus.

31. Galda spēles

Mūsu vietējai bibliotēkai ir liela galda spēļu kolekcija. Jūs nevarat spēlēt mājās kopā ar jums, bet viņi rīko iknedēļas spēles nakti, kur jūs varat izmēģināt. Tā kā galda spēle, kas spēlē ģimeni, ir lieliska iespēja redzēt, vai mums patīk spēle, pirms mēs to nomestam.

32. Maker telpas

Ar traku apkārtējiem 3D printeriem un visu, ko viņi var darīt, vairāk bibliotēku piedāvā piekļuvi veidotāju telpām. Viņi var palīdzēt bērniem iemācīties izmantot šos augsto tehnoloģiju rīkus, lai izveidotu jaunas lietas. Vai arī viņi var vienkārši iestatīt, ka jūs zaudējat bibliotēkas tehnoloģiju zonā, lai veiktu visu, kas atbilst jūsu iztēlei.

33. Nodokļu pakalpojumi

Mēs runājam citur par to, kā saņemt bezmaksas nodokļu palīdzību. Bet bibliotēkas šajā jomā ir pasakains resurss. Daudzām no tām ir savas programmas vai spēlē esošās programmas, izmantojot federālo valdību vai AARP.

34. Tikšanās vietas

Ja esat brīvmākslinieks, mazo uzņēmumu īpašnieks vai students, jūs zināt, cik svarīgi ir atrast vietu, kur sadarboties ar citiem. Bibliotēkas bieži piedāvā šāda veida telpu bez maksas. Pat mūsu tiny kaimiņattiecību filiāle ir pāris klusi istabas. Viņi ir lieliski piemēroti studijām individuāli vai sanāksmju plānošanai nelielām cilvēku grupām. Un, tā kā bibliotēkas ir modernizētas, vairāk ļauj apmeklētājiem bibliotēkā baudīt dzērienus un uzkodas. Jo acīmredzami es neiešu uz jebkādām tikšanām bez manas kafijas.

35. Indivīds ar padomu

Publiskās bibliotēkas lielākajās metro teritorijās vienmēr ir bijis bezpajumtnieku centra un mājokļu nestabils. Šajās dienās vairākas bibliotēkas kalpo šiem iedzīvotājiem kā daļu no savas misijas. Jūsu vietējā bibliotēkā personāls var būt sociālais darbinieks, kas var piesaistīt jūs resursus grūtos laikos. Bibliotēkas arī arvien vairāk piedāvā laikiem, lai cilvēki varētu sarunāties ar citiem, kuriem ir vērtīgs padoms un pieredze. Tas var ietvert medmāsas, uzņēmējus vai vietējās personas, kas vienkārši zina, kur vērsties pie palīdzības jūsu reģionā.

Padarīt lielāko daļu no jūsu bibliotēkas

Lai gan lielākā daļa bibliotēku nepiedāvā visas 35 no šīm vienībām bez maksas, lielākā daļa piedāvās vismaz labu bezmaksas priekšmetu, pasākumu un klašu izvēli bibliotēku patroniem. Šeit ir daži ātri padomi, lai pilnībā izmantotu jūsu bibliotēkas naudas taupīšanas piedāvājumus:

  • Saņemiet bibliotēkas karti.Pirmais solis, protams, ir iegūt bibliotēkas karti. Viņi gandrīz vienmēr ir bez maksas, taču parasti jums ir jāuzrāda sava autovadītāja apliecība un adrese, lai viņi zinātu, ka maksājat nodokļus savā novadā vai pilsētā.
  • Uzdodiet bibliotekāru.Ja neesat pārliecināts, ko jūsu vietējā bibliotēka piedāvā vai nepiedāvā, nevilcinieties jautāt. Un, ja bibliotēka nepiedāvā programmu, kuru vēlaties redzēt, ieteikt to! Jūs varētu pat vadīt komiteju, lai sāktu šo konkrēto programmu, lai gūtu labumu visai jūsu kopienai.
  • Izmantojiet starpbibliotēku aizdevumu.Ja dzīvojat lielākā pilsētā vai novadā, iespējams, ka jūs faktiski varēsiet izpētīt preces un apmeklēt programmas no virknes savstarpēji savienotu apgabala vai pilsētas bibliotēku. Šādās sistēmās jūs varat bez maksas izmantot starpbibliotēku aizdevumu sistēmu. Tātad, ja jūsu mazajam, attālinātai bibliotēkas ēkai nav grāmatas, kompaktdiska vai filmas, ko meklējat, iespējams, to varēsiet nosūtīt tieši no bibliotēkas lielākās bibliotēkas centrā.
  • Pārbaudiet kalendāru. Lielākajai daļai bibliotēku ir pieejams tiešsaistes kalendārs, kas sniegs jums lielisku ieskatu gaidāmajos pasākumos un notiekošajās programmās. Pārbaudiet kalendāru bieži, lai pārliecinātos, vai jūs izmantojat visu savu bibliotēku!
  • Kalendāra bibliotēku dienas.Divi vai trīs reizes mēnesī doties uz bibliotēku ir labākais veids, kā gūt labumu no saviem rotējošiem resursiem līdzīgiem laikrakstiem un žurnāliem, kā arī atcerēties, ka vienmēr vienmēr ņemiet grāmatu atpakaļ!

Visbeidzot, vietējām bibliotēkām ir daudz tādu piedāvājumu, kas nav tikai grāmatas. Pārāk daudz cilvēku tērē naudu par to, ko viņi var saņemt no bibliotēkas par brīvu. Tāpēc noteikti izbraukšana no vietējās bibliotēkas pirms izdevumu par jebkuru no šīm lietām!

Ieteicams: