Ārkārtas ekonomikas stabilizācijas akts 2008. gadā: tas, ko tas darīs, kāds tas maksās un vai tas darbosies

Satura rādītājs:

Ārkārtas ekonomikas stabilizācijas akts 2008. gadā: tas, ko tas darīs, kāds tas maksās un vai tas darbosies
Ārkārtas ekonomikas stabilizācijas akts 2008. gadā: tas, ko tas darīs, kāds tas maksās un vai tas darbosies

Video: Ārkārtas ekonomikas stabilizācijas akts 2008. gadā: tas, ko tas darīs, kāds tas maksās un vai tas darbosies

Video: Ārkārtas ekonomikas stabilizācijas akts 2008. gadā: tas, ko tas darīs, kāds tas maksās un vai tas darbosies
Video: How to Avoid Tax Scams 2023, Decembris
Anonim
Image
Image

Pēc saspringtas sarunu nedēļas Pārstāvju palāta ir izveidojusi 110 lappušu projektu glābšanas rēķina, ko sauc par Ārkārtas ekonomikas stabilizācijas akts 2008. gadā. Pasākumi, kas bija saistīti ar likumprojektu, ietvēra vēlu nakti, kad Vorens Bufetss vērsās pie krīzes un sekas, ja Buša glābšanas rēķins netika pieņemts. "Mēs nākamgad pārredzamies, ņemot vērā valsts ekonomisko stāvokli," teica Bufets intervijā Fox Business Channel. "Ja Kongress mums nepalīdz, debesīs mums palīdzēs." Tātad ienīdīsim glābšanas plānā un redzēsim tieši to, ko tā darīs, cik tas maksās un vai tas darbosies.

Bailout plāna pamatnoteikumi

Ārkārtas ekonomiskās stabilizācijas likuma mērķis ir "nekavējoties nodrošināt pilnvaras un iespējas, ko Valsts kases sekretārs var izmantot, lai atjaunotu Amerikas Savienoto Valstu finanšu sistēmu likviditāti un stabilitāti." Konkrēti, glābšana pilnvaro Valsts kases sekretāru izmantojot jaunizveidoto Finanšu stabilitātes biroju, iegādāties komerciālos un dzīvojamos hipotēkas un visus vērtspapīrus, kas saistīti ar šādu hipotēku.

Turklāt likums ļauj sekretāram, ievērojot noteiktus paziņojuma noteikumus, pirkt jebkuru citu finanšu instrumentu, ja sekretārs konstatē, ka tas ir nepieciešams, lai veicinātu finanšu tirgus stabilitāti. Šī iestāde, kas sniedzas ārpus hipotēkas, ir svarīga un, iespējams, nozīmē, ka sekretārs cita starpā iegādāsies arī zināmu kredītkaršu un ar izglītību saistītu finanšu instrumentu līmeni.

Bailout plāns arī noteiktu Finanšu stabilitātes pārraudzības padome (104. nodaļa). Uz FSOB būtu jāpārbauda pilnvaru īstenošana saskaņā ar likumu, tas ir, paturot prātā, kā Valsts kases sekretārs tērē nodokļu maksātāju naudu. FSOB sastāvā būs Federālo rezervju priekšsēdētājs, Valsts kases sekretārs, Federālās Home Finance aģentūras direktors, Vērtspapīru un biržu komitejas priekšsēdētājs un Mājokļu un pilsētu attīstības sekretārs.

Cik maksās Bailout?

Daudz ir teikts par 700 miljardu ASV dolāru cenu glābšanai. Kaut arī ir grūti paredzēt galējās izmaksas nodokļu maksātājiem, ir skaidrs, ka ir skaidrs, tas maksās daudz mazāk nekā 700 miljardus ASV dolāru. Lūk, kāpēc.

Bailout plāns paredz, ka sekretārs, kam ir noteikti apstiprinājumi, var piekļūt līdz 700 miljardiem USD, lai iegādātos grūtībās nonākušus aktīvus. Saskaņā ar pašreizējo 115. pantu, sekretāram tiks nodrošināta tūlītēja piekļuve 250 miljardiem ASV dolāru, viņiem būs viegli piekļūt vēl 100 miljardiem ASV dolāru un viņiem būs pieejama cita 350 miljardu ASV dolāru apmērs, kas ir atkarīgs no Kongresa nolieguma.

Ir svarīgi saprast, ka sekretārs ir pilnvarots ne tikai nopirkt nemierīgos aktīvus, bet arī pārdot nopirktos aktīvus. Tas nozīmē, ka, cita starpā, sekretārs nevar turēt vairāk nekā 700 miljardus iegādātajiem aktīviem. Ja viņš pērk un pēc tam pārdod noteiktus aktīvus, tomēr viņš var izmantot ieņēmumus no pārdošanas, lai iegādātos papildu aktīvus, vienmēr ievērojot 700 miljardu ierobežojumu.

Galu galā, cik daudz nodokļu maksātāji maksā par glābšanu, ir atkarīgs no tā, cik daudz sekretārs maksā par nemierīgajiem aktīviem un kādu viņa pārņēmējs tos galu galā pārdod. Manuprāt, visticamāk, ka sekretārs pārmaksās (vai maksās par saprātīgu cenu diapazonu augstākajā līmenī) nemierīgajiem aktīviem. Kāpēc Lai ievadītu likviditāti tirgū. Lūk, kā Warren Buffett ierosina sekretārei, lai noteiktu šo aktīvu vērtību:

[Ja] viņi [galvojums] ir labi, es domāju, ka viņi veiks daudz naudas …. Viņiem nevajadzētu pirkt šos parāda instrumentus par to, ko iestādes maksā. Viņiem nevajadzētu pirkt viņus par to, ko viņi veic, kāda ir uzskaites vērtība. Viņiem vajadzētu tos nopirkt tādā tirgū, kāda ir cenai. Cilvēki, kas pērk šos instrumentus tirgū, cer uz 15 līdz 20 procentiem no šiem instrumentiem. Ja valdība darīs visu kaut ko vairāk nekā aizņēmumu izmaksas, šis darījums nāks klajā ar peļņu. Un es gribētu paust, ka tas iznāks ar peļņu, faktiski …

Jūs varat būt diezgan izdomāts, atzīmējot pozīcijas Wall Street, jo īpaši, ja lietas netirgo. Viena lieta, ko jūs vēlaties pārliecināties, kad Valsts kasē pērk lietas, ir tās preču zīmes, kuras nav atšķirīgas. Tāpat kā es teicu, nebūtu slikta ideja, ja jūs pērkat desmit miljardus drošības naudu, un jūs esat Valsts kase, lai viņi varētu pārdot piecus simtus miljonus vai kaut ko līdzīgu tirgū, lai jūs varētu atrast no tā, kāda ir reālā tirgus cena, un tad pērk vēl 9-1 / 2 miljardus par šo cenu. Es patiešām domāju, ka es patiešām domāju, ka Finanšu ministrija izdosies - es domāju, ka viņi atmaksās 700 miljardus un piešķirs ievērojamu naudas summu, ja viņi šādā veidā to darīs.

Visbeidzot, tikai laiks paskaidros, cik lielā mērā šī palīdzība būs izdevīga. Šodienas intervijā pārstāvis Barney Frank piesaistīja izmaksas aptuveni 100 miljardu ASV dolāru apmērā. Daudz naudas, lai būtu pārliecība, bet ne 700 miljardi ASV dolāru.

Vai bailout darbosies?

Tas ir 700 miljardu dolāru jautājums. Daļa no grūtībām to atbildēt definē precīzi to, ko bailout paredzēts izlabot.Tas nodrošinās zināmu drošību, stabilitāti un likviditāti finanšu tirgos, kas viņiem izmisīgi nepieciešami. Cerams, ka glābšana palīdzēs stabilizēt nekustamā īpašuma cenas. Bet glābšana nenosaka, kas patiešām apdraud mūsu valsts ekonomisko nākotni.

No patērētājiem līdz valdībai mēs esam kļuvuši par pārmērīgas patēriņa sabiedrību. Federālā valdība pārmērīgi patērē un turpinās to darīt vai nu Obama vai McCain administrācijā. Valsts un pašvaldības pārmērīgi patērē, daudzi darbojas ar ievērojamu deficītu. Un indivīdi pārāk patērē. Ņemot vērā mūsu valsts bagātību, mēs esam nokļuvuši ar šo nepatīkamo patēriņu, kas uzcelta vairāk nekā gadu desmitiem pēc amerikāņu atjautības un smagā darba. Bet puse var ilgt tik ilgi.

Tagad mēs saskaramies ar pieaugošu konkurenci no tādām valstīm kā Ķīna un Indija. Kamēr mēs esam aizņemti patērētāji, viņi ir aizņemti ieguldīt un attīstīt. Tā būs glābšanas darbs? Tas būs ļoti dārgs un apgrūtinošs joslas atbalsts finansiālai brūcei, kas varētu izraisīt lielu traucējumu mūsu ekonomikā. Tāpēc es uzskatu, ka tas darbosies. Bet tas, uz ko tas neattiecas, ir finanšu vēzis, kas mūsu valstī ir pieaudzis kopš astoņdesmitajiem gadiem. Un ar politisko pandering uz vidusšķiru, ko mēs saucam par prezidenta politiku, es ceru, finanšu vēzis uz metastāzes, ja tā nav jau.

Māju īpašnieku palīdzība

Papildus galvenajiem likumprojekta aspektiem ārkārtas tiesību aktiem ir arī citi interesanti noteikumi. Piemēram, 110. iedaļa paredz dažus izmaiņas mājokļu hipotēkām, tostarp procentu likmju pazemināšanu un aizdevuma pamatsummas samazināšanu. Hipotēkas, kas būtu tiesīgas saņemt šādu palīdzību, ietver tos, kas pieder HFA, kas tagad kontrolē Freddie Mac un Fannie Mae.

Šeit varat izlasīt piedāvātā glābšanas plāna pilnu tekstu: Ārkārtas ekonomikas stabilizācijas akts 2008. gadā.

Ieteicams: