Kā kļūt par sertificētu finanšu plānotājuTM (KZP®)

Kā kļūt par sertificētu finanšu plānotāju<sup>TM</sup> (KZP<sup>®</sup>)
Kā kļūt par sertificētu finanšu plānotāju<sup>TM</sup> (KZP<sup>®</sup>)

Video: Kā kļūt par sertificētu finanšu plānotāju<sup>TM</sup> (KZP<sup>®</sup>)

Video: Kā kļūt par sertificētu finanšu plānotāju<sup>TM</sup> (KZP<sup>®</sup>)
Video: ЮЛЯ ФИНЕСС: Как я вышла с 8 этажа! Групповое изнасилование под мефедроном, психиатрическая больница 2023, Decembris
Anonim

Šis ir Viesu ziņojums no Paul Williams no Provident Planning. Viņš ir tikai maksas finansējuma plānotājs Lankasteras apgabalā, PA un regulāri raksta par personiskām finansēm no kristiešu viedokļa. Ja vēlaties kļūt par KZP®, viņš priecāsies ar tevi sarunāties.

Es biju satraukti, kad Sam uzaicināja mani uzrakstīt viesa pastu par to, kā kļūt par sertificētu finanšu plānotājuTM (KZP®) Es beidzot pabeigsim prasības Novemeber 2010 un esmu tiesīgs saukt sevi par KZP® pēc tam, kad es aizpildīšu pēdējo papīra lapu.

Sam teica, ka vēlas kļūt par KZP® kad viņš aiziet no darba, tāpēc viņam ir interesanti par to, kas viņam ir jādara. Esmu pārliecināts, ka daži no jums varētu būt ieinteresēti kļūt par finanšu plānotāju, ja jums ir liela interese par personīgo finansējumu.

Šis ziņojums būs par KZP kļūšanas procesu® nevis izlemt ja jums pat vajadzētu kļūt par KZP®. Tas ir ļoti atšķirīgs jautājums, un jums ir jābūt atbildei pirms tam jūs sākat kļūt par KZP®. Tas noteikti nav lēts sertifikāts, lai saņemtu (naudā vai laikā).

Izpildīt trīs prasības, lai kļūtu par KZP®:

 1. Izglītība
 2. Eksāmens
 3. Pieredze

Tas ir KZP pasūtījums® Valdes saraksti, un es teiktu, ka tas, iespējams, ir labākais, lai sekotu. Tu var pirms jūs rūpēsieties par izglītības vai eksāmenu prasībām, izpildiet prasības par pieredzi. Bet es domāju, ka jums būs vieglāks laiks ar visiem trim, ja vispirms koncentrēsieties uz izglītības daļu un pēc tam pabeigsiet eksāmenu, strādājot finanšu plānošanas uzņēmumā. (Tas arī atvieglo pieņemšanu darbā!)

Izglītības prasība

Izglītības prasībām faktiski ir divas daļas. Pirms jūs varat saņemt sertificēto finanšu plānotājuTM eksāmens, jums jāaizpilda KZP® Pirmās padomes reģistrētās programmas. Tas atbilst summai vismaz 15 kredītpunktu materiālu.

Jūs atradīsiet tādas tēmas kā personīgo finanšu pamati, apdrošināšanas plānošana, darbinieku labumi, investīciju plānošana, pensijas plānošana, nodokļu plānošana un īpašuma plānošana. Es izpildīju šo prasību, iegūstot bakalaura grādu finanšu plānošanā, bet pietiek ar vienkāršu sertifikātu šai prasībai.

Jūs varat apmeklēt visu vai daļu no šīs prasības, ja jums ir noteikti sertifikāti vai grādi. Šeit ir īss saraksts ar veidiem, kā jūs varat automātiski pretendēt uz KZP® eksāmens:

 • Sertificēta grāmatvede (CPA) Licence
 • Licencēts advokāts
 • Chartered Financial Analyst (CFA®)
 • Chartered Financial Consultant (CHFC)
 • Chartered Life Underwriter (CLU)
 • Ph.D. biznesā vai ekonomikā
 • Biznesa vadības doktors

Arī jūs varat pieprasīt transkripta pārskatīšanu, lai atbrīvotu jūs no dažiem vajadzīgajiem kursiem, ja esat veicis nodarbības, kas ietver nepieciešamās tēmas. Jums būs jāpārskata tēmu saraksts, kuru esmu saistījis agrāk, lai noskaidrotu, vai tie tiks kvalificēti. Tad jums ir jānosūta pieteikums kopā ar $ 100 maksu, jūsu transkriptu un kursu aprakstiem no kursa kataloga vai kursa programmas, ja virsrakstā nav skaidri norādīts saturs, uz kuru jūs attiecas. Jums būs jāveic papildu kursi, lai aizpildītu kādu no tēmām, kuras jūs neesat iekļāvis.

Ja neviens no izņēmumiem neattiecas uz jums, jums tikai būs jāplāno, lai kursus sāktu no jauna. Vienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir KZP® Valdes reģistrēta programma, jo to mācību programma jau ir apstiprināta.

KZP® Valde vietnē reģistrē reģistrētās programmas vairākos dažādos veidos, lai jūs varētu atrast vienu, kas jums strādā. Amerikas koledža un Finanšu plānošanas koledža ir populāras tālmācības iespējas. Tie palaist jūs apmēram $ 800 - $ 4000 atkarībā no tā, ko jūs izvēlaties. Ja jūs nolemjat doties uz studiju programmu, tas būs daudz vairāk.

Es teicu, ka izglītības prasībām ir divas daļas. Pirmais ir skaidri saistīts ar finanšu plānošanu, bet otra prasība nav. Jums ir jābūt vismaz bakalaura grāds jebkura pirms jūs varat kļūt par KZP®. Jums nav jābūt tam, pirms jūs nokārtojat eksāmenu, bet jums tas ir vajadzīgs, pirms saņemsit galīgo apstiprinājumu, lai sauktu par sevi SERTIFIKĒTS FINANŠU PLĀNNERSTM. Pēc eksāmena nokārtošanas jums ir pieci gadi, lai pabeigtu bakalaura grāda prasību un pieredzes prasību.

Acīmredzot, izpildot izglītības prasības, jūs palīdzēsiet iegūt darbu finanšu plānošanā. Bet tas nav absolūti nepieciešams, ja jūs varat izmantot kādu atbilstošu pieredzi un var pārliecināt kādu jūs pieņemt darbā. Bet mēs mazliet runājam par pieredzi.

Es pabeidzu abas šīs prasības daļas, iegūstot bakalaura grādu finanšu plānošanā Virginia Tech, kas ir KZP® Padomes reģistrētā programma. Iet Hokies!

Eksāmena prasība

KZP® eksāmens ir trīsdaļīgu eksāmens, kura kopējais ilgums ir 10 stundas. Ļaujiet man tev pastāstīt - tas ir intensīvs! Jūs pavadīsiet 4 stundas piektdienas pēcpusdienā pirmajai daļai, sešās sestdienās - pēdējās divās daļās. Es katru daļu pabeidz sākumā, bet ne daudz.

Visā pārbaudē ir kopā 285 jautājumi ar atbilžu variantiem, un katrai daļai ir savs piemērs, kurā ir vairākas informācijas lapas un 15-20 jautājumi. Lielākā daļa no testa jautājumiem attiecas uz vairākām finanšu plānošanas tēmām (līdzīgas reālajai pasaulei), tāpēc jums jābūt gataviem analizēt situāciju un izvēlēties labākais atbilde

Eksāmens ir aptuveni 42-66% caurlaides likme atkarībā no gada. Ja jūs neizdoties, jums būs jāgaida apmēram četri mēneši, lai eksāmenu atkal varētu veikt, jo to piedāvā tikai martā, jūlijā un novembrī. Ja jums nepatīk testi, jūs nevēlaties, piemēram, KZP® eksāmens.

Tomēr nav iespējams iziet. Es iesaku veikt eksāmenu, tiklīdz pabeidzat studijas. Informācija būs svaigāka. Un tas ir arī labi strādāt finanšu plānošanas nozarē, jo jūs nekavējoties sāksit piemērot informāciju. Tas vienkārši atvieglo izpratni par sarežģītiem jautājumiem un atceras to, ko esat iemācījušies.

Jūs vēlaties iegūt labus pārskata materiālus un studēt, studēt, studēt! Apmēram četrus mēnešus pirms eksāmena nokārtošanas es pavadīju apmēram 1-2 stundas katru nedēļas dienu (un es pirmo reizi pabeidzu). Es izmantoju Kaplan CFP® Pārskatiet materiālus bez tiešās apskates klases. Būtībā es devos pašmācības ceļā, jo es labi studēju pats un pielīp disciplināru grafiku.

KZP® eksāmens maksā 595 ASV dolārus (tas ir tikai eksāmena maksa - un tas ir augstāks starptautiskajās vietās). Pārskatiet materiālus un / vai klases, lai jūs darbotos no $ 400 līdz $ 1400 + atkarībā no tā, ko jūs izvēlaties. Jā, tas ir gandrīz 1000 ASV dolāru tikai, lai ņemtu vienu no visbīstamākajiem jūsu dzīves eksāmeniem. Jautri!

Jūs nesaprotat, kāds bija jūsu vērtējums - vai jūs esat izturējis vai ne. Ja jūs neizdosies, jūs saņemsit sarakstu ar vispārējām jomām (nevis konkrētiem jautājumiem), kas jums jāpilnveido nākamajā eksāmenā.

Pieredzes prasība

Jums būs nepieciešams trīs gadu pilna laika darba pieredze, lai iegūtu savu KZP® sertifikācija. Tam nav jābūt pilna laika, bet, ja jūs strādājat nepilnu darba laiku, tam ir jāpievieno līdz 6000 darba stundām. Jūs varat saskaitīt pieredzi, kas gūta līdz 10 gadiem pirms tam vai 5 gadi pēc jūs izietat KZP® eksāmens. Ja pēc eksāmena uzņemšanas ilgāks par pieciem gadiem, jums būs jāprasa pagarinājums vai risks zaudēt savu kandidatūru. (Un jā, tas nozīmē, ka ir jāizmanto KZP® eksāmens atkal !!!)

Tātad, kas tiek uzskatīts par "atbilstošu" pieredzi? KZP® Valdes saka, ka darba pieredze tiek definēta kā "pilnīga vai daļēja personas finanšu plānošanas procesa uzraudzība, tiešais atbalsts, mācīšana vai personīga piegāde klientam".

Mācīšanas pieredze tiek ņemta vērā tikai tad, ja tas notiek kredītvēstures koledžas līmenī, un vismaz vienu gadu tam ir jābūt KZP® Padomes reģistrētā programma. Uzraudzība, tiešais atbalsts un personīgā piegāde ir lietas, kas varētu notikt, ja strādājat finanšu nozarē.

Tomēr jums nav jāmaksā par savu pieredzi, lai varētu saskaitīt. Pro-bono pieredze ir kvalificējama arī labi, bet jums ir jābūt reālam klientam (duh …), un jums jādarbojas kā finanšu plānošanas speciālistam, kas piedāvā visaptverošus objektīvus padomus. Prakses un uzturēšanās programmas ar Finanšu plānošanas asociācijas palīdzību arī palīdzēs jums izpildīt šo prasību.

Jūsu darba pieredzē jāiekļauj vismaz viens no sešiem finanšu plānošanas procesa elementiem:

 1. Saistību ar klientu izveidošana un definēšana
 2. Klienta datu vākšana, iekļaujot mērķus
 3. Klienta finansiālā stāvokļa analīze un novērtēšana
 4. Finanšu plānošanas ieteikumu un / vai alternatīvu izstrāde un iesniegšana
 5. Finanšu plānošanas ieteikumu ieviešana
 6. Finanšu plānošanas ieteikumu uzraudzība

Par katru no šiem pasākumiem ir pieejama vairāk informācijas par KZP® Padomes tīmekļa vietne.

Mans padoms par pieredzes prasību izpildi? Es neiesakām strādājot pie sevis vai strādājot brokeru tipa uzņēmumā (jūs zināt, par ko es runāju, vai ne?). Jums būs jāpievērš galvenā uzmanība pārdošanas apjomam, nevis visaptverošam ieteikumam.

Tā vietā es ieteiktu atrast tikai maksas finanšu plānošanas uzņēmumu, ar kuru jūs varat strādāt. Tāpat pārliecinieties, vai piekrītat savām investīciju filozofijai un kompensācijas metodēm. Tas vienkārši nav diezgan, ja tas nav piemērots.

Atrodiet labāko finanšu plānotāju, kuru varat izmantot, un mēģiniet strādāt kā paraplānotājs (palīgs). Tas palīdzēs nostiprināt jūsu studijas un eksāmenu materiālus, vienlaikus sagatavojot jūs, lai tiktu galā ar saviem klientiem, kad esat pabeidzis visu KZP® prasības. Laba padomdevēja palīdzība palīdzēs daudz vairāk nekā klases un eksāmeni kādreiz būs.

Jā, jūs varat strādāt ar klientiem, pirms pabeidzat KZP® sertifikācija (pieņemot, ka jums ir valsts licences), bet jūs, visticamāk, kļūdāsieties un palaidīsiet iespējas saviem klientiem. Ir iemesls, kāpēc viņi ir iekļāvuši šo pieredzes prasību!

Klasikums

Ja jūs aizņemsiet vairāk nekā gadu, lai pabeigtu visu KZP® prasības pēc eksāmena nokārtošanas, tev jāsāk turpināt izglītību. Tā ir prasība, kad jūs kļūstat par KZP®, lai jūs varētu arī pierast pie tā. Tas ir tikai tas, kas jāpatur prātā.

Kad esat izpildījis visas prasības (un visas jūsu iegūtās tālākizglītības prasības), jums būs jāpārskaita kandidātu piemērotības standarti un jāpārbauda fons.

Būtībā, ja esat notiesāts par noteiktu noziegumu (finansiālu vai vardarbīgu) noziedzīgu nodarījumu, tam bija divas vai vairākas bankrotas (personas vai uzņēmums) vai atcelta finanšu vai cita profesionāla licence, tad jums nebūs jāapstiprina par KZP® sertifikācija. Iespējams, pārliecinieties, ka jūs varat iziet šo prasību, pirms jūs darīsiet kaut ko citu …

Jūsu gala pieteikums pieprasa 100 ASV dolāru maksu par fona pārbaudi, kā arī 360 ASV dolāru divgadīgu sertifikācijas maksu, kuru jūs turpināsiet maksāt tik ilgi, kamēr jūs esat aktīvs KZP®. Kopējās izmaksas, lai kļūtu par KZP®? Jebkurā vietā no $ 2,260 līdz $ 20,000 + atkarībā no tā, kādā maršrutā jūs lietojat.

Pieņemot, ka jūsu fons pārbauda labu, tad jums vienkārši jāpiekrīt KZP® Valdes profesionālās ētikas standarti un jūs esat! Vai tas nebija tik vienkārši?

Paldies Pāvils, rakstot šo brīnišķīgi pamatīgo un informatīvo ziņojumu! Kurš vēlētos pievienoties man, mēģinot iegūt savu KZP? Studiju draugi kāds?