Kā izvēlēties domēnu tavam jaunajam tiešsaistes biznesam

Satura rādītājs:

Kā izvēlēties domēnu tavam jaunajam tiešsaistes biznesam
Kā izvēlēties domēnu tavam jaunajam tiešsaistes biznesam

Video: Kā izvēlēties domēnu tavam jaunajam tiešsaistes biznesam

Video: Kā izvēlēties domēnu tavam jaunajam tiešsaistes biznesam
Video: Traditional and Roth IRAs | Simple Steps for a Retirement Portfolio Course 2023, Decembris
Anonim

Šī ir mūsu podcast sērijas 3. daļa, kā sākt savu tiešsaistes biznesu. Ja jūs neesat sekojuši garām, pārliecinieties, vai esat to izrakstījis 1. daļa (lielais attēls) un 2. daļa (tēmas izvēle).

Esiet sveicināti mūsu nedēļas nedēļā mūsu Mīlu Roller sērijā, lai sāktu savu tiešsaistes biznesu. Vai jūs pabeidzāt mājasdarbu no pagājušās nedēļas? Jūsu uzdevums bija izvēlēties tēmu savam emuāram (vai e-komercijas vietnei) - kā tas notika?

Kad jūs zināt, ko pārdosiet, nodrošināsiet vai rakstiet, ir pienācis laiks nākamajam solim: faktiski veikt savu biznesu tiešsaistē. Tas nozīmē, ka domēna izvēle.

Kas ir domēns?

Jūsu domēns ir jūsu tiešsaistes bizness. Tas ir jūsu vārds, jūsu identitāte. Tas ir pirmais iespaids, ko cilvēki gūs no jūsu uzņēmuma, un tas ir jūsu uzņēmuma adreses tiešsaistes ekvivalents.

Domēns, ja jūs neesat pazīstams ar terminu, ir faktiskais www.thenameofyoursite.com. Visbiežāk domēns vai URL, ko tā sauc arī, atbilst jūsu uzņēmuma nosaukumam, tādējādi apmeklētāji var viegli atrast jūs.

Jūsu domēna izvēle ir ļoti svarīga, un lēmumā ir jāiekļauj daudz domu. Kad jūs izlemjat par savu URL, jūs būtībā tas ir iestrēdzis. Teorētiski jūs to maināt vēlāk, bet tas rada daudz problēmu. Jums vajadzēs novirzīt lapas no vecā URL uz jauno, lai vecās saites ne tikai iegūtu kļūdas lapas. Jūs arī riskējat zaudēt vietnes apmeklētājus, ja URL, dizains vai nosaukums pēkšņi mainās, un viņi vairs nav pazīstami ar to, ko redz.

Pirms turpināt darbu un izvēlēties vietrādis vietrādis URL, kas saistīts ar jūsu uzņēmuma dzīvi, jums labāk ir nodot nopietnas domāšanas savā domēnā. Es domāju, ka jums ir jāņem vērā septiņas darbības, sākot domēna izvēles procesu.

1. Brendings

Jūsu uzņēmuma nosaukums, kas bieži ir arī jūsu uzņēmuma nosaukums, ir kaut kas neaizmirstams. Tam vajadzētu izcelties, kā arī nodot potenciālajiem apmeklētājiem kaut ko par vietnes tēmu. Tam būtu jāatspoguļo "zīmols", kuru jūs izveidojat ar savu uzņēmumu.

Tam ir viens izņēmums, kas rodas, ja jums ir iespēja izveidot atslēgvārdu bagātu URL. Tie ietver tādas vietnes kā creditcards.com vai cars.com. Tie, iespējams, ne vienmēr ir paša uzņēmuma nosaukums, bet ar īsu, vienkāršu un ar tēmām saistītu vietrādi URL var būt lieliski piemērots vietnes apmeklētāju vadīšanai.

Protams, šie vārdi nokļūst diezgan ātri. Ja jūs vēlētos iegādāties vietni, piemēram, tas būtu, vai nu jums vajadzētu būt pirmajam, kas to uzlēca (piemēram, kad Kongress iepazīstināja ar Roth IRA - ja jūs uzreiz pārietu uz rothira.com pirkšanu, jūs varētu to ieķīlāt par lētu ), vai jums vajadzētu sagatavoties maksāt diezgan penss. Daudzi no atslēgvārdiem bagātām vietnēm tev būtu jāmaksā par desmitiem tūkstošiem dolāru vai vairāk.

Šī iemesla dēļ es ieteiktu pielipt zīmola specifiskiem vietrāžiem URL. Tas ne tikai ietaupīs jums tonnu skaidras naudas, bet arī radīs biznesa atpazīstamību ar saviem lasītājiem, kam ir sava vērtība. Kas noved mūs uz diviem punktiem …

2. Esi neaizmirstams

Jūs vēlaties, lai jūsu domēns izceltos. Tam jābūt viegli atceramam un varbūt pat nedaudz gudrs. Man patīk domāt, ka mīkla Roller ir āķīgs un, iespējams, paliek cilvēkiem labāk nekā kaut kas līdzīgs "Personal Finance".

Tas nav savādāk nekā ķieģeļu un javas biznesu uzsākšana. Katrā scenārijā vēlaties, lai jūsu vārds izcelties un jūs vēlaties, lai tas atbilstu jūsu niša. Jūs varētu nosaukt ķīmiskās tīrīšanas līdzekli daudz citādi, nekā jūs būtu grāmatvedības uzņēmums, un tas ir kā tas būtu. Katrs uzņēmums mēģina nodot kaut ko citu, un vārds to ir jāatspoguļo.

Jūsu domēna vārds ir jūsu apmeklētāju pirmais ievads uzņēmumā. Tas ir neaizmirstams.

3. Garums

Runājot par domēna vārdiem, īsāks ir labāks nekā ilgāks. Nav "īso" vai "garo" domēna vārdu standarta. Jo īsāk jūs varat to izdarīt, tomēr joprojām ir neaizmirstams, jo labāk, jo labāk.

Jums būs grūti atrast neticami īsu domēna nosaukumu (domājat trīs vai četrus burtus, kam seko.com), ja vien jūs nevēlaties tērēt naudu, lai iegādātos esošu domēnu no kāda cita. Īsā meklēšanaer Labākais solis ir vietne, kas atbilst jūsu zīmolam.

4. Pareizrakstība

Jo vieglāk jūsu vietne izrunās, jo labāk. Sarežģīti, retāk vai grūts vārdiem būs grūti dažiem cilvēkiem atrast jūsu vietni. Es arī būtu īpaši piesardzīgs par to, ko es saucu par "tīšu kļūdainu rakstīšanu".

Paredzēti kļūdaini ieskicami, es atļaušos. Viens piemērs varētu būt vietne, par kuru es teicu pēdējo epizodi: thekrazycouponlady.com. Tas viņiem ir labi paveicies, un tas ir labi. Bet parasti, vienkāršs pareizrakstības veids būs labāks redzamībai un apmeklētāju ērtībai.

5. Augstākā līmeņa domēns

Šī ir atšķirība starp.com vietni un citu ar.net,.org vai jebkuru pieejamo iespēju klāstu šodien. Es uzskatu, ka.com ir vislabākais variants.

Protams, mīkla Roller ir.net vietne. Versija.com nav pieejama, kad es nodibināja vietni, tāpēc es izvēlējos doughroller.net.Ir arī daudz citu veiksmīgu izņēmumu, piemēram, getrichslowly.org (viena no pirmajām personālajām finanšu vietnēm, lai gan kopš tā laika tā tiek pārdota). Bet kopumā, Com, šķiet, ir labākā izvēle.

Pēc.com, es teiktu, ka.net, iespējams, nākamais labākais. Vietnes ar.org arī strādā lieliski, lai gan tām ir tendence ieteikt kāda veida bezpeļņas organizācijas tipu (tas nav nepieciešams, bet tas ir tipisks).

Pēdējos gados ir parādījušās daudzas citas domēnes (piemēram, fotogrāfija), taču es varētu no tiem palikt prom, ja varat. Tāpat kā ar kaut ko, iespējams, ir izņēmumi, kas ir izmantojuši šos mazāk zināmos sufiksus un paveikti ļoti labi. Bet kopumā es ieteiktu.com,.net vai pat.org, pirms jūs skatāties uz kaut ko citu.

6. Pieturzīmes

Jūs varat saņemt neapmierinātas domēna meklēšanu pēc domēna, kā arī konstatējot, ka visas jūsu idejas jau ir pieņemtas. Jūs pat varat būt kārdinājums mest defisi tur, lai tas darbotos. Ja jūs vispār to varat izvairīties, lūdzu, dariet.

Protams, ir izņēmumi, kas ir izstrādāti. Pēdējā epizode es pieminēju ļoti veiksmīgu fotografēšanas vietu, kas ir ar uzrakstu (digitālā fotogrāfija-school.com). Tāpēc jūsu biznesam nav nāvessoda. Tomēr apmeklētājiem būs grūtāk atrast jūsu vietni, padarīs jūsu domēnu mazāk iegaumējamu, pagarinās URL un padarīs sarežģītus lietotājus, kuri mēģina atcerēties vietnes adresi.

Cilvēki tiešām netiek izmantoti, lai redzētu defisi vietrāžos URL, vismaz bāzes domēnā. Jo vienkāršāk varat izveidot vietnes adresi, jo labāk jums būs. Spilveni to nepalīdz, tāpēc, ja jūs vispār to varēsit izvairīties, es vēlētos.

7. Reportiera pārbaude

Šis ir septītais un pēdējais solis, bet dažos veidos es domāju, ka tas ir vissvarīgākais. Tas ir atkarīgs no jūsu niša, bet es to saucu par reportiera pārbaudi.

Manā gadījumā, iegādājoties vietni personīgajā finansēšanā un investīciju nišā, es vēlētos uzdot sev jautājumu, vai Bloomberg, WSJ vai Financial Times reportieris paudīs pārliecību par saiti uz manu vietni. Cilvēki daudz lasījuši domēna nosaukumā, un jūsu vārdam ir jādod zināms spēka līmenis jūsu nišā. Ja citām vietnēm nevajadzētu ērti sazināties ar jums, pamatojoties uz domēna vārdu, jums netiks izmantots daudz potenciālā mārketinga.

Domēns var likties smieklīgi vai gudri, kad jūs pārlūkojat vietnes plkst. 2:00, taču, iespējams, tas nesniegs nepieciešamo spēku dienas gaismā. Padodiet tai kādu nopietnu domu un varbūt pat palaidiet vārdu citiem, kam uzticaties, pirms iegādājaties.

Tātad, kā jūs faktiski iegādājaties domēnu?

Nu, vispirms, jums jāzina, ka jūs patiesībā nebūsit pērkot jūsu domēna vārds. Jūs to īrēsit. Šis nomas periods parasti ir gads ilgi, taču jūs varat veikt priekšapmaksu vairākus gadus (bieži vien ar diskontētu likmi) vienlaikus.

Mans ieteikums ir, lai vispirms pārietu uz Bluehost, lai atrastu jūsu domēnu. Protams, ir daudz citu, kurus jūs varat izmēģināt, ja vēlaties - piemēram, GoDaddy, bet es gribētu Bluehost. Es pirmo reizi izmantoju kompāniju, reģistrējoties doughroller.net, un es esmu ar viņiem vēl 10 gadus vēlāk. Es turpināšu to vairāk nākamajā nedēļā, kad es runāju par hostingu, bet tā ir mana mīļākā vieta.

Tātad, kad jūs ejat uz Bluehost, jūs redzēsit lielu, zaļu sākuma tūlīt pogu. Ievadiet jebkuru nosaukumu, kuru meklējat, lai redzētu, vai tas ir pat pieejams. Pirms atrodat atvērtu, jūs, iespējams, dosit daudzas potenciālās vietnes, ja vien jūs neesat ļoti laimīgs cilvēks. Ja meklējamā vietne nav tas piedāvās jums līdzīgas alternatīvas, kas ir pieejamas, un tās var strādāt tikpat labi.

Kad esat atradis to, kas jums patīk, vēl nav pieņemts, varat sākt to reģistrēt. Jūs ievadīsiet savu vārdu un adresi un samaksāsit par laiku, kuru vēlaties saglabāt vietnē. Dažos gadījumos man ir priekšapmaksa vienlaikus 10 gadus. Tas parasti ir 10-15 ASV dolāri gadā, tāpēc ieguldījums tiešām nav daudz.

Jūs pat varat maksāt par hostingu šajā laikā, bet tas nav nepieciešams. Varat arī vienkārši samaksāt par domēnu un pēc tam izdomāt hostingu vēlāk, it īpaši, ja neesat izlēmuši, kā tieši jūsu vietne tiks iestatīta, vai arī pirms darba uzsākšanas jums ir daudz jāstrādā. Varat arī reģistrēt savu vietni, izmantojot vienu uzņēmumu, un uzņemt to caur citu. Atkal, es pārietu uz visu šo nākamajā nedēļā.

Tātad, tas tā ir. Domēna izvēle noteikti ir svarīgs sākums jūsu tiešsaistes biznesā, tādēļ pārliecinieties, ka tajā ir iekļauti nopietni apsvērumi. Jūs nevēlaties to mainīt uz leju. Lai gan tas ir izdarāms, tas radīs problēmas, tas ir problēmu, un tas var ietekmēt jūsu vietnes datplūsmu - tāpēc mēģināsim to vienkārši iegūt pirmo reizi. Šie septiņi apsvērumi palīdzēs jums izvēlēties domēnu, kas vislabāk atbilst jūsu uzņēmējdarbībai, un tas ilgs tik ilgi, kamēr jūs vadāt uzņēmumu.

Nākamajā nedēļā mēs aptversim vietnes mitināšanu, kā arī izveidosim vietni vietnē WordPress. Tas ir ļoti viegli izdarāms, un jums nav jābūt tehniski orientētam, tāpēc neuztraucieties. Bet jūs nevēlaties palaist garām nākamo epizodi. Tiksimies nākamnedēļ!

Ieteicams: