HSA, FSA un HRAs: Primer par atšķirībām

Satura rādītājs:

HSA, FSA un HRAs: Primer par atšķirībām
HSA, FSA un HRAs: Primer par atšķirībām

Video: HSA, FSA un HRAs: Primer par atšķirībām

Video: HSA, FSA un HRAs: Primer par atšķirībām
Video: Save 10% of Your Income for Retirement? - Financial Rules of Thumb to Ignore or Explore | YMYW TV 2023, Decembris
Anonim

HSA vs FSA vs HRA: visas šīs iespējas var būt mulsinoši. Mēs aptverim, kāds ir katrs no šiem ar nodokļiem labvēlīgajiem kontiem un kā tos izmantot.

IRS ļauj veidot trīs veidu veselības aprūpes ietaupījumu plānus: HSA, FSA un HRA. Visi trīs parasti ir paredzēti medicīniskām izmaksām. Bet katram katram ir unikāli noteikumi un noteikumi.
IRS ļauj veidot trīs veidu veselības aprūpes ietaupījumu plānus: HSA, FSA un HRA. Visi trīs parasti ir paredzēti medicīniskām izmaksām. Bet katram katram ir unikāli noteikumi un noteikumi.

Veselības uzkrājumu konti (HSAs)

HSA būtībā ir veselības aprūpes izdevumu IRA. Jūs veicat ar nodokļiem atskaitāmas iemaksas plānā, un jūs varat atsaukt līdzekļus, lai samaksātu par apstiprinātajām medicīniskajām izmaksām.

Un tāpat kā IRA, jūs varat arī ieguldīt līdzekļus, kas atrodas HSA. Jūs varat ieguldīt tos ieguldījumu fondos, kas ir līdzīgi IRA, ieskaitot krājumus un kopfondus. Ienākumi pieaug bez nodokļiem, jo līdzekļi tiek saglabāti plānā. Jūs varat noņemt visus līdzekļus no plāna, nemaksājot nodokļus vai soda naudas, ja vien jūs izmantojat sadalījumu apstiprinātajām medicīniskajām izmaksām.

Ja HSA atkāpjas no IRA tad, kad tiek sadalīti nemedicīnas izdevumi. Šajā situācijā tiek piemēroti sadalījumiabi parasto ienākuma nodokliun 20% IRS sods.

Iemaksas HSA var sasniegt līdz pat 3 400 ASV dolārus privātpersonai un 6,750 ASV dolārus ģimenei 2017. gadā. IRS arī ļauj sasniegt 1000 ASV dolāru gadā tiem, kas ir vecumā līdz 55 gadiem. Ja jūs neizmantojat visus līdzekļus gada laikā, jūs varat tos virzīties uz nenoteiktu laiku.

Bet šeit ir nozveja: jūs varat izmantot tikai HSA kopā ar augstu atskaitāms veselības apdrošināšanas plānu. 2017. gadā ar augstu atskaitāmo veselības apdrošināšanas plānu katru gadu tiek atskaitīta vismaz 1300 ASV dolāri apmērā par pašnodrošinājumu vai 2600 EUR ģimenes segšanai.

Tajā pašā laikā veselības apdrošināšanas plānā ir noteikti maksimāli pieļaujamie limiti kopējiem izdevumiem, kas nav saistīti ar kabatām. 2017. Gadā šie ierobežojumi ir paredzēti 65050 ASV dolāru apmērā tikai pašnodarbinātām personām vai 13 100 USD ģimenes segšanai. Šajos izdevumos ietilpst kopieguldījumi, kopapdrošināšana un atskaitījumi, bet ne faktiskās prēmijas, kas samaksātas par jūsu veselības apdrošināšanu.

Kur atvērt HSA

Patērētāji parasti atver HSAs ar banku vai krājaizdevu sabiedrību, bet daži brokeru uzņēmumi arī piedāvā šos kontus. Jūs varat izveidot HSA, izmantojot savu darba devēju, bet jūs varat arī sākt to pašu. Viens, ar kuru atverat kontu, emitents parasti nodrošinās jums čekus un debetkarti, lai jūs varētu maksāt medicīniskos rēķinus, kad tie notiek.

Ieguvumi no HSA

Iespējams, ka lielākais ieguvums no HSA ir tas, ka tas var dot jums iespēju saņemt nodokļa atlaidi medicīniskajiem izdevumiem, pat ja jūs neprecizējat savus atskaitījumus. Un, pat ja jūs veicat preces, IRS ierobežo medicīnisko atskaitījumu tikai uz daļu, kas pārsniedz 10% no jūsu koriģētā bruto ienākumiem.

Tas nozīmē, ka, ja koriģētais bruto ienākums ir 50 000 ASV dolāru, jūs varat atskaitīt tikai medicīniskos izdevumus, kas pārsniedz 5000 ASV dolāru (50 000 X 10%). Bet, izmantojot HSA, jūs varat atskaitīt tik daudz, cik 6 750 $ ir veicinājuši plānu, pat ja jūs nepiedalāsiet.

Vēl viens liels ieguvums ir tas, ka, ja jūs uzkrāt lielu HSA līdzsvaru, jūs varat pavirzīt plānu uz pensiju. Tas dos jums lielu kontu, lai samaksātu medicīniskos izdevumus no brīža, kad esat vecāks, un iespējams, ka viņiem būs augstākas veselības aprūpes izmaksas.

Elastīgi izdevumu noteikumi (FSA)

Līdzīgi kā HSA, FSA ļauj ietaupīt naudu, lai segtu medicīniskos izdevumus, ieskaitot zobu un redzes izdevumus. Jūsu iemaksas ir atskaitāmas no nodokļiem. Tomēr, ja gada beigās kontā esat palicis līdzekļus, jūs tos zaudēsit.

Atkarībā no jūsu darba devēja var būt noteikumi, kas ļaus jums saglabāt vismaz dažus līdzekļus. Piemēram, daži plāni ļaus jums nākamajā gadā veikt līdz 500 ASV dolāriem. Citi var pagarināt līdzekļu izmantošanu līdz 2 ½ mēnešiem nākamajā gadā. Tomēr ne visi darba devēji piedāvā ne vienu, ne iespēju.

Fiziskās personas var 2017.gadā veikt FSA līdz pat 2600 $. Ja jūs veicat iemaksas kā darbinieks, tie tiek atskaitīti no nodokļiem. Tomēr jūsu darba devējs var arī piedalīties jūsu kontā. Jūsu darba devējs var arī sadalīt iemaksu, atkarībā no jūsu pabalstu struktūras. Darba devējs var arī piedāvāt darba devēja spēles līdz pat 500 ASV dolāriem. FSA varat arī atvērt, izmantojot savu banku vai krājaizdevu sabiedrību.

Līdzīgi kā HSA, jūsu kontam parasti ir arī čeku grāmatiņa, debetkarte vai abas. Līdzīgi kā HSA, jūsu FSA līdzekļi ir jāizmanto, lai samaksātu par neatmaksātiem medicīniskiem izdevumiem, piemēram, samaksājumiem, līdzmaksājumiem un atskaitījumiem. Tomēr FSA var izmantot arī procedūrām, kuras parasti neietver veselības apdrošināšanas plāni, ieskaitot dzimstības kontroli, grūtniecības testus, insulīnu, kruķus, ārstēšanu ar chiropractic un smēķēšanas atmešanas programmām.

Kas var izmantot FSA?

Tā kā nedz iemaksas, nedz FSA noteikumi nav tik dārgi, cik tie ir HSA, noteiktos apstākļos jums ir jāveic tikai FSA. Piemēram, ja veselības plāns neatbilst HSA prasībām, FSA var būt labs aizstājējs. Bet jums ir jāpārliecinās, ka jūs tikai ieguldāt tik daudz, cik jūs faktiski izmantosiet gadu. Labāk ir panākt, lai jūsu FSA nesasniegtu jūsu veselības aprūpes izdevumus, lai jūs varētu maksāt daļu no kabatas pēc nodokļiem, nevis zaudēt naudu.

Parasti darba devēji piedāvā FSA. Tomēr, ja HSA ir pieejams, jums labāk iet ar šo iespēju.

Vēl viena piezīme: ja kāds jūsu ģimenes locekļos izmanto FSA, tas atcels visus ģimenes locekļus no HSA lietošanas.Uzziniet vairāk par šo jautājumu šajā rakstā.

Veselības atlīdzināšanas vienošanās (HRA)

HRA ir plāns, kurā jūsu darba devējs atlīdzina medicīniskos izdevumus. Tas var ietvert medicīniskās izmaksas bez maksas. Bet atšķirībā no HSA vai FSA, HRA līdzekļus var izmantot arī, lai samaksātu par veselības apdrošināšanas prēmijām. Vēl viena svarīga atšķirība ir fakts, ka HRA ir atlīdzināšanas kārtība. Tas nozīmē, ka jūs varat atlīdzināt tikai faktiskos radušos izdevumus.

Īpašie medicīniskie izdevumi, kas atbilst atlīdzībai saskaņā ar HRA, ir izklāstīti Iekšējo ieņēmumu kodeksa IRS 213. iedaļā. Tomēr jūsu darba devējs var samazināt šo sarakstu, ja viņi to izvēlas. Arī daži plāni var ļaut jums pārcelt savu neizmantoto HRA bilanci uz nākamo gadu, kamēr citiem nebūs.

HRA plānam pieder darba devējs, nevis darbinieks. Plānu pilnībā finansē darba devējs, tādēļ darbinieka iemaksām nav nodokļu ieturējuma. Nav ierobežojumu tam, cik daudz darba devējs var ievietot HRA. Un, tāpat kā HSA, darbinieks parasti saņem debetkarti, lai piekļūtu plānam.

Atšķirībā no HSA, jūs nevarat ieguldīt līdzekļus, kas atrodas HRA. Lai gan nav iespējams izveidot atsevišķu HRA, jūs varat saņemt mazu uzņēmumu HRA, ja esat pašnodarbināts.

Kāda ir HRA priekšrocība?

Iespējams, lielākais ieguvums no HRA ir tas, ka tas ļauj darbiniekam izvēlēties, kuri veselības aprūpes izdevumi ir jāatlīdzina. Darbinieks var izvēlēties starp faktiskajām medicīniskajām izmaksām vai veselības apdrošināšanas prēmijām.

Plānam nav nodokļu atvieglojumu, taču nav izdevumu, lai finansētu plānu no darbinieka puses. Ja darba devējs piedāvā HRA, darbiniekam noteikti vajadzētu izmantot to.

HSA un HRA ir gandrīz vienmēr vērts darīt, ja tie ir pieejami, izmantojot jūsu darba devēju. Bet jūs varat arī izveidot HSA individuāli vai ģimenes apstākļos, un, protams, ir vērts apsvērt, vai jums ir lieli medicīniskie izdevumi. Jums vajadzētu apsvērt FSA tikai kā alternatīvu HSA. Vienkārši pārliecinieties, ka jums būs pietiekami daudz medicīnisko izdevumu, lai pilnībā izmantotu savu ieguldījumu plānā! Tomēr, ja jūsu darba devējs maksā FSA visas izmaksas, tad noteikti ir vērts to darīt, jo jums nav jāmaksā.

Ieteicams: