Vai laulātā IRA ir piemērots jūsu pensijas ietaupījumiem?

Satura rādītājs:

Vai laulātā IRA ir piemērots jūsu pensijas ietaupījumiem?
Vai laulātā IRA ir piemērots jūsu pensijas ietaupījumiem?

Video: Vai laulātā IRA ir piemērots jūsu pensijas ietaupījumiem?

Video: Vai laulātā IRA ir piemērots jūsu pensijas ietaupījumiem?
Video: What are Mortgages? | by Wall Street Survivor 2023, Decembris
Anonim

Laulāto IRA, kas pazīstama arī kā Kay Bailey Hutchison Spouse IRA, ir īpašs noteikums IRA, kas ir pieejams laulātajiem, kas nestrādā ārpus mājas. Tas dod šiem laulātajiem iespēju radīt un finansēt savu IRA, kaut arī viņi nesaņem ienākumus.

Šī ir spēcīga priekšrocība mājsaimniecībām, kurās tikai viens dzīvesbiedrs strādā ārpus mājas, jo šie konti dubultina pāris spēju ietaupīt naudu, lai izietu pensijā, izmantojot individuālo aiziešanas pensiju kontu.

Kāpēc pensijas ietaupījumi laulātajam, kas nav laulātais?

Pārāk bieži nepilngadīgie laulātie uzskata, ka viņi var paļauties uz viņu darba laulātajiem vecuma pensijai. Faktiski viens no 2015. gada aptaujas datiem parādīja, ka 75% ASV mājsaimnieču lielā mērā paļauties uz viņu laulātā ienākumiem pensijā.

Kamēr mēs visi vēlētos domāt, ka laulība ir mūžīgi un ka laulātā pensijas ietaupījumi būs pieejami mūsu pašu vecumā, tas var nebūt gadījumā. Nāve un laulības šķiršana ir tikai divi scenāriji, kas varētu sagraut šo plānu.

Tāpēc mājās māmiņām un citiem nepiegādātajiem laulātajiem ir svarīgi ietaupīt pensiju viņu pašu vārdā. Galu galā, vai laulātais, kurš nestrādā, gatavojas pilnas slodzes medicīnas skolā vai uzturas mājās, lai pārvaldītu māju un audzinātu bērnus, viņi nopietni iemaksā ģimeni. Šīs iemaksas ir pelnījušas zināmu drošību nākotnē.

Lai gan lielākā daļa viena ienākuma ģimeņu nevar atļauties pilnībā finansēt divas IRA un 401 (k) finansēto darbu, šīm ģimenēm būtu jāapsver IRA iemaksu sadalīšana starp strādājošo un nepārstrādāto laulāto, nevis jāglabā visi pensijas ietaupījumi darba laulātajā vārds.

Laulātie IRA pamati

Lielākoties laulāto IRA darbojas tāpat kā tradicionālās IRA.

Piemēram:

Iemaksas ierobežojumi: Par 2015. un 2016. gadu laulātais, kurš nestrādā, var dot un ieturēt līdz pat 5500 ASV dolārus laulātajiem IRA. Ja laulātais, kas nav darba ņēmējs, ir 50 gadu vecs vai vecāks, ieguldījums tiek palielināts līdz 6500 ASV dolāriem.

Konta tips: Laulāto IRA nav jāuzstāda kā savrups konts. Ja laulātajam, kuram nav darba attiecības, ir pastāvoša IRA no iepriekšējās karjeras, spāņu IRA maksājumus var turpināt ieguldīt šajā kontā. Un tāpat kā gadījumā ar citām IRA, laulātā IRA var būt pašnodarbinātās investīciju kontā.

Ienākumu ienākuma nodokļa atlikšana: Tāpat kā gadījumā ar citām IRA, laulāto IRA ieguldījumu peļņa tiek atlikta, līdz tiek atsaukta. Tas ir taisnība, vai iemaksas kontā ir atskaitāmas no nodokļiem vai nē.

Ieguldījumu iespējas: Laulāto IRA var ieguldīt gandrīz neierobežotā skaitā investīciju, tostarp akciju, obligāciju, kopfondu, biržā tirgoto fondu un nekustamo īpašumu ieguldījumu trestu. Vienīgie ieguldījumi, ko nevarat veikt, ir īsais aizliegto IRA investīciju saraksts, par ko dažiem cilvēkiem ir kāda interese turēt.

Resurss: IRA ieguldījumu iespēju saraksts

Izstāšanās noteikumi: Jūs varat sākt lietot izņemšanu no laulātā IRA 59 gadu vecumā 1/2. Ja jūs sākat lietot tos agrāk, jums var tikt piemērots IRS pirmstermiņa atsaukšanas sods 10% apmērā no izņemtās summas. Par laulātajiem IRA attiecas arī obligātās obligātās izmaksas (RMD), kas nozīmē, ka jūs esat jābūt sāciet sadalīt pēc 70 gadu vecuma sasniegšanas 1/2.

Ienākuma nodokļa pieteikuma statuss:Lai varētu pretendēt uz laulātā IRA, pāris jāiesniedz kā precējies pieteikums kopīgi. Tas ir jēga, jo laulāto IRA ir atkarīga no darba dzīvesbiedra ienākuma statusa. Savukārt, ja jūs iesniedzat precētu iesniegšanu atsevišķi, laulātā IRA nav atļauts.

Konta īpašumtiesības:Neskatoties uz faktu, ka darba laulātajam ir jāiegūst ienākumi, lai finansētu laulāto IRA, šis konts ir atšķirīgs konts, kas pilnībā pieder laulātajam, kurš nav darba ņēmējs, kurš pēc pensijas saņems labumu no plānu sadalīšanas. Un, tāpat kā gadījumā ar visiem pensionēšanās plāniem, laulātajiem IRA nav kopīgas īpašumtiesības.

Iemaksas termiņi:Jūs varat dot ieguldījumu laulātajiem IRA līdz attiecīgā nodokļu gada pieteikuma iesniegšanas termiņa beigām. Piemēram, lai ieguldītu laulātā IRA 2015. gadā, jūs varat veikt iemaksu līdz 2016. gada 18. aprīlim, kas ir iesniegšanas termiņš 2015. gadam.

Neskatoties uz vispārējo līdzību starp laulātajiem IRA un tradicionālajiem IRA, ir viena būtiska atšķirība, kas padara laulāto IRA izšķirtspēju.

Laulātajam nav jāiegūst ienākumi

Vispārējs noteikums ar jebkāda veida IRA ir tas, ka jums ir jābūt nopelnījis lai varētu dot ieguldījumu plānā. Šie ienākumi var būt no darba, uzņēmējdarbības vai kāda cita veida ieņēmumiem, kas prasa aktīvu līdzdalību. Daudzi cilvēki zina, ka tas ir IRA noteikums, tādēļ mājās māmiņām, mājsaimniecībām un citiem laulātajiem, kuri nesaņem ienākumus no ārējiem ienākumiem, viņiem nav pensiju uzkrājumu iespēju.

Bet laulātā IRA ir izņēmums no ienākumiem no ienākumiem. Laulātajam nav nepieciešams iegūt nopelnītos ienākumus vai visus ienākumus, lai viņi varētu saņemt laulāto IRA iemaksu. Un ieguldījums joprojām var būt atskaitāms no nodokļiem!

Lūk, kā tas darbojas: prasība par nopelnīto ienākumu patiešām attiecas uz laulāto IRA, bet darba aprite ir tāda, ka laulātajiem ienākumi nav jāsaņem.Kamēr darba laulātais nopelna pietiekamus ienākumus, lai finansētu laulāto IRA, kā arī viņa vai viņas izdienas pensijas, viņš var ieguldīt laulātā IRA.

Ja gan darba laulātais, gan laulātais, kas nav darba ņēmējs, veic IRA iemaksas, darba laulātajam jābūt pietiekamam nopelnītajam ienākumam, lai segtu abas iemaksas. Ja nē, iemaksas tiks atļautas tikai līdz darba laulātā nopelnītā ienākuma summai.

Piemēram, pieņemsim, ka strādājošs laulātais un laulātais, kas nestrādā, katrs no saviem IRA kontiem iemaksā 5500 dolārus. Kamēr strādājošais laulātais nopelnīs vismaz 11 000 ASV dolāru par iemaksu veikšanas gadu, iemaksas būs atļautas.

Savukārt, ja pāris maksā tādas pašas iemaksas kā iepriekš, bet darba laulātais nopelnījis tikai 8000 ASV dolāru, kopējais IRA iemaksu apjoms pārim nevar pārsniegt 8000 ASV dolāru. Tāpat nav nozīmes tam, kā ieguldījums tiek sadalīts; viens laulātais var ieguldīt 5500 USD, bet otra - 2500 USD.

Laulāto IRA viss mērķis ir nodrošināt laulāto bez darba, kas dod labumu IRA kontā, pat ja viņš negūst ienākumus no ārpus mājsaimniecības.

Laulāto IRA iemaksas var būt arī nodokļu atņemšana

Tāpat kā tradicionālo IRA gadījumā, laulātā IRA iemaksas var būt arī atskaitāmas no nodokļiem. Tas noteikti notiks, ja nevienam no laulātajiem neattiecas darba devēja atbalstīts pensijas plāns. Tomēr, pat ja pastāv darba devēja izdienas pensijas plāns, iemaksas joprojām var atskaitīt no nodokļiem, ievērojot ienākumu ierobežojumus.

2015. un 2016. gadā jūs varat veikt ar nodokļiem atskaitāmo laulātā IRA iemaksu - pat ja viens no laulātajiem ir iekļauts darba devēja plānā - ja jūs iesniedzat kā precētu pieteikumu kopīgi, un jūsu gada ienākumi nepārsniedz 98 000 ASV dolāru.

Starp 98 000 un 118 000 ASV dolāriem, ieguldījums joprojām būs daļēji atskaitāms no nodokļiem. Papildus $ 118,000, atskaitījums pilnībā izzūd. Tas ir, jūs joprojām varat veikt laulātā IRA ieguldījumu, bet tas nav atskaitāms no jūsu ienākumiem.

Spousal Roth IRA

Laulātais, kas nav laulātais, var arī dot ieguldījumu Roth IRA ar tādiem pašiem pabalstiem un ierobežojumiem, kādus piemēro darba attiecības ar laulāto Roth IRA. Roth IRA neļauj atskaitīt iemaksas no ienākumiem nodokļu vajadzībām, kad tos veic, bet tas faktiski pieļauj beznodokļu izņemšana no apgrozības no plāna, kamēr jūs esat vismaz 59 1/2 gadus vecs, un jums ir bijusi Roth IRA, kas izveidota vismaz piecus gadus, kad sākat veikt izplatīšanu.

Ieguldījumu limiti Roth IRA ir tādi paši kā tie, kas paredzēti tradicionālajam IRA. Ir arī ienākumu ierobežojumi, pēc kuriem jūs vispār nevarat dot ieguldījumu. 2015. gadā ienākumu robeža, lai pilnībā ieguldītu Roth IRA plānā, ir 183 000 ASV dolāru. Starp 183 000 un 193 000 ASV dolāru, ieguldījums tiek pakāpeniski izbeigts. Ne vairāk kā 193 000 ASV dolāru, Roth IRA iemaksas vairs nav atļautas.

Vai laulātā IRA vērts?

Labākais veids, kā pierādīt laulātā IRA vērtību, ir piemērs. Pieņemsim, ka sieviete un māte, vecumā no 25 gadiem, pieņem lēmumu pavadīt nākamos 10 gadus, paliekot mājās, rūpējoties par pāris bērniem. 10 gadiem būs pietiekami daudz laika, lai jaunākais bērns varētu būt skolā pilna laika, atbrīvojot mammu, lai atgrieztos darbā.

Lai netiktu zaudēti pensionēšanās pabalsti viņas laikā ārpus oficiālas darbaspēka, viņa un viņas vīrs nolemj, ka katru gadu viņi darīs laulātā IRA, kas ir mājās, strādājot, lai rūpētos par bērniem. Viņa katru gadu 10 gadu laikā ieguldīs 5500 ASV dolāru no viņas nopelnītajiem ienākumiem par kopējo summu 55 000 ASV dolāru apmērā. Vidējā gada ieguldījumu atdeve būs 8%.

Pēc desmit gadiem viņa beidzot atgriežas darbaspēkā, bet šajā laikā viņas laulātā IRA ir pieaudzis līdz 83 850 $.

Viņai tagad ir 35 gadi, un viņai ir 30 gadi, līdz viņa aiziet pensijā. Šajā laika periodā un ar vidējo gada peļņas pieaugumu 8%, viņas laulātā IRA pieaugs līdz 843,749 $. Un tas nenozīmē, ka pēc pirmā desmit gadu laika plānā netiek iekļautas papildu iemaksas.

Papildinot viņas dalību viņas jaunajā darba devēja 401 (k) plānā, viņas laulātā IRA sniegs viņai un viņas vīram ļoti ērtu pensionēšanos. Tas būs tā, it kā viņa nekad nebūtu atstājusi formālu darbaspēku, lai rūpētos par saviem bērniem.

Un tas ir laulātā IRA pamatmērķis. Vai jūs esat iepazinušies ar iestatīšanu?

Ieteicams: