Kad atcelt savu kredītkarti?

Satura rādītājs:

Kad atcelt savu kredītkarti?
Kad atcelt savu kredītkarti?

Video: Kad atcelt savu kredītkarti?

Video: Kad atcelt savu kredītkarti?
Video: Padomi kā taupīt NAUDU 2023, Decembris
Anonim

Kredītkartes ir vērtīgs rīks. Bet dažreiz jums ir nepieciešams atbrīvoties no kartes, lai izvairītos no maksām vai vienkārši jūsu finansēm. Lai palīdzētu, šeit ir mūsu ceļvedis par to, kad jums vajadzētu atcelt savu kredītkarti un kā to izdarīt.

Kredītkartes ir lieliska lieta, ja to izmanto pareizi. Tie nodrošina aizsardzību pret krāpšanu un spēju izveidot savu kredītu, un daudzas kartes nāk ar citiem lieliem ieguvumiem, piemēram, naudas atdošanu vai pirkuma aizsardzību. Pareiza kredītkaršu pieteikšanās, izmantošana un atmaksa ir kritiska finansiāla atbildība. Ir svarīgi arī zināt, kad atcelt kredītkarti.
Kredītkartes ir lieliska lieta, ja to izmanto pareizi. Tie nodrošina aizsardzību pret krāpšanu un spēju izveidot savu kredītu, un daudzas kartes nāk ar citiem lieliem ieguvumiem, piemēram, naudas atdošanu vai pirkuma aizsardzību. Pareiza kredītkaršu pieteikšanās, izmantošana un atmaksa ir kritiska finansiāla atbildība. Ir svarīgi arī zināt, kad atcelt kredītkarti.

Apkārtnē ir daudz mītu par kredītkaršu maksājumiem un, ja ir lietderīgi atcelt kredītkarti. Tātad, kad jums vajadzētu izsaukt savu banku, lai atceltu kādu no savām kartēm? Atbilde dažiem, ticiet vai nē, iespējams, būtu nekad (mēs paskaidrosim, kāpēc kādreiz). Pat ja vēlaties atcelt maksu, iespējams, ka nav iespējams atcelt karti.

Gada maksas un produktu maiņa

Nokļūšana ar ikgadēju maksu par jūsu kredītkarti nav jautri, un noteikti ir pietiekami daudz iemeslu, lai izsauktu un atceltu. Jums katru gadu uzmanīgi jāizvērtē kartes priekšrocības salīdzinājumā ar maksu, ko tās iekasē. Dažas kartes, piemēram, Chase IHG, kas katru gadu piedāvā bezmaksas naktsmītnes nakti, saņem atlīdzību, kas ir vērtīgāka nekā to gada maksa.

Uzzināt vairāk: Top Nr. Gada maksa Kredītkartes

Ja jūs gatavojaties atcelt karti augstās maksas dēļ, vispirms vajadzētu zvanīt un noskaidrot, vai emitents apsvērs atteikšanos no maksas. Es nesen nokļēju ik gadu 95 ASV dolāru apmērā par manu Citi® Platinum Select® / AAdvantage® MasterCard®. Pēc sarunu un sarunu ar pārstāvi viņi piedāvāja atteikties no maksas, ja 90 dienu laikā es pirkšu kartē 90 ASV dolāru. Tas ir vērts saglabāt atvērtu kontu, lai palīdzētu ar manu kredītreitingu.

Ko darīt, ja viņi neatsakās no maksas? Kartes atcelšana joprojām ir jūsu pēdējā iespēja, jo parasti jūs varat pārslēgties uz bezmaksas karti. Piemēram, ja Citi nebūtu atcēlis maksu par manu karti, es, iespējams, būtu mainījis karti uz Citi® Double Cash Card, lai saglabātu kontu un palīdzētu palielināt manu kontu vidējo vecumu.

Ja jūs esat vienojušies par atteikšanos no maksas vai mainīt uz citu kredītkarti, un jūsu emitents joprojām nenodarbosies, ir pienācis laiks apsvērt atcelšanu.

Atcelšanas ietekme

Ir svarīgi izprast finansiālā konta atcelšanas ietekmi, piemēram, kredītkarti. Jūsu kredītreitings var tikt negatīvi ietekmēts. Jūsu slēgtie konti paliek jūsu kredītvēstures ziņojumā 10 gadus no pēdējā iesniegtā datuma. Negatīva informācija, piemēram, neatbildētie maksājumi, jūsu ziņojumā paliek spēkā 7 gadus. Atsevišķos veidos tas ļauj pozitīvai finanšu uzvedībai atsvērt negatīvo uzvedību. Tomēr ilgtermiņā pat slēgts konts ar labu reputāciju nokristīs uz jūsu ziņojumu, kas potenciāli var negatīvi ietekmēt jūsu kredītu.

Tendences: Kā iegūt savu bezmaksas kredīta rādītāju

Aizverot kredītkarti, potenciāli var ietekmēt trīs faktorus, kas palielina jūsu kredītu: 1) jūsu kontu skaits, 2) jūsu kredīta izmantojums un 3) jūsu vidējais kontu vecums (AAoA). Kartes aizvēršana, protams, samazinās birojos reģistrēto kontu skaitu. Tas arī samazina pieejamā kredīta apjomu, kā rezultātā jūsu izmantošana palielinās. Ja jums iepriekš bija pieejams 50 000 ASV dolāru liels pieejamais kredīts, pēc kartes aizvēršanas jums tagad var būt 25 000 ASV dolāru. Visbeidzot, kā minēts iepriekš, lai gan jūsu konti paliek jūsu pārskatā 10 gadus, to noņemšana galu galā samazina jūsu AAoA. Šie iemesli ir iemesls, kāpēc ir prātīgi izskatīt jūsu kredīta score pirms konta slēgšanas.

Kā tas darbojas? Reti ieskatu FICO kredītreitingu formātā

Man ir pārāk daudz karšu!

Tas ir labi. Iestatiet tos automātiskajā maksā (jums tas jādara vienlaikus visiem saviem kontiem), mest tos zeķu atvilktnē un izmantojiet tos vienu reizi zilā mēnesī. Es esmu iestatījis kalendāra atgādinājumu ik pēc 6 mēnešiem, lai nopirktu 5 $ Amazon dāvanu kartes uz manām neizmantotajām kartēm. Ir mazas neērtības, par kurām vērts atvērt savas kārtis.

Tu dari to nepareizi

Ja jūs ļaunprātīgi izmantojat savas kredītkartes un tādējādi savu kredītu, ir pienācis laiks apstāties. Papildus iepriekš minētajam scenārijam, kas ietver maksas, tas ir labs attaisnojums karšu atcelšanai. Ja atradīsit sev lielu līdzsvaru un nespēju pārvaldīt savu kredītkaršu parādu, sāciet samazināt. Pārskaitījumu atlikumi uz esošajām kartēm ar zemākām procentu likmēm vai uz jaunu karti, kas piedāvā līdzsvarotu pārskaitījumu. Tad piezvaniet savam emitentam un atcelt savu karti.

Ir daudz saprātīgāk atcelt kartes, lai novērstu pārtēriņu un citus sliktos ieradumus, nevis atstāt tos atvērtiem, lai saņemtu nelielus ieguvumus no jūsu kredīta. Diemžēl daudziem no mums kredītkartes ir paradums parastajiem izdevumiem un parāda uzkrāšanu. Tas noteikti nav vērts pie kredītkartēm, ja tie rada finansiālu kaitējumu. Kā alternatīvu, jūs varētu saglabāt karti atvērtu, bet izgriezt kredītkarti, lai jūs to nevarētu izmantot.

Atcelšana ir pēdējais kūrorts

Ja nevēlaties, aizveriet kredītkartes. Ja jūs mēģināt izvairīties no maksas, vai nu vienojieties par maksu vai mainiet savu karti bez maksas. Ja jūs vienkārši satraucat, ka ir pārāk daudz karšu, nedariet.Izmantojiet budžeta veidošanas rīkus, piemēram, piparmētras vai jums vajadzīgs budžets, lai tos varētu novērot. Tāpat pārliecinieties, vai tie automātiski tiek iestatīti, lai pilnībā apmaksātu savus pārskatus.

Tomēr, ja jūs uzskatāt, ka kredītkartes kārdinājums ir pārāk liels, tas varētu būt laiks to likvidēt kā pieejamu finanšu instrumentu. Iegūstiet savu māju un finanses, lai pirms atkārtotas mēģināšanas.

Vēlaties uzzināt vairāk? Izbraukšana Kā atcelt kredītkarti, nesabojājot FICO rezultātu

Kaut arī kredītkartes atcelšana nav ideāla izvēle lielākajai daļai cilvēku, pastāv gadījuma apstākļi, kad tas ir pamatoti un vajadzīgi. Pārliecinieties, ka pirms atcelšanas jums nav citas iespējas - alternatīva var būt vislabākais veids, kā saglabāt kredītkartes formu.

Ieteicams: